1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'LİMANLARDA SADECE İŞLETME ÖZELLEŞTİRİLECEK'
LİMANLARDA SADECE İŞLETME ÖZELLEŞTİRİLECEK

'LİMANLARDA SADECE İŞLETME ÖZELLEŞTİRİLECEK'

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ersan Saner, limanlar ve hava limanında sadece işletmenin özelleştirilmesinin söz konusu olduğunu, bunun da Özelleştirme Yasası’nda yer aldığını söyledi.

A+A-

 

 

 

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ersan Saner, limanlar ve hava limanında sadece işletmenin özelleştirilmesinin söz konusu olduğunu, bunun da Özelleştirme Yasası’nda yer aldığını söyledi.

Saner, karayollarındaki çalışmalar çerçevesinde KKTC karayolları ağının kod numaralarıyla isimlendirilmesini içeren çalışmanın tamamlandığını da ifade ederek, “Kotlama sistemiyle yabancıların yol kullanımı kolaylaştırılacak, Navigasyon cihazlarına pratiklik katılacak” dedi.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Saner, bugün BRT’de katıldığı bir programda, bakanlığının sorumluluğunda bulunan karayolları, limanlar ve telekomünikasyon alanındaki gelişmeleri anlattı.

 

“TELEFON DAİRESİNİN LİBERALLEŞTİRİLMESİ” (!)

Saner, bakanlığının yürüttüğü çalışmalarla ilgili soruları yanıtlarken, Ercan Havalimanı’nın ardından AB ile yürütülen “Telefon Dairesinin liberalleştirilmesi” çalışmalarına hız verileceğini, daha sonra da deniz limanlarının gündem geleceğini kaydetti.

“Limanlar ve hava limanında yalnızca işletmenin özelleştirilmesi söz konusudur. Özelleştirme yasasında da bu şekilde yer alıyor” diyen Saner, karayolları ve yol güvenliği hakkındaki çalışmaların ise uzmanlar ve sivil toplum örgütleriyle birlikte sürdüğünü, “Trafik Eylem Planı” çalışmalarının devam ettiğini, çalışma tamamlandığında yol güvenliği ve yeni yollarla ilgili bir çalışma programının oluşacağını söyledi.

 

YOLLARA KODLAMA SİSTEMİ

Saner, karayollarındaki çalışmalar çerçevesinde KKTC karayolları ağının kod numaralarıyla isimlendirilmesini içeren çalışmanın tamamlandığını belirterek, “Kotlama sistemiyle yabancıların yol kullanımı kolaylaştırılacak. Nevigasyon cihazlarına pratiklik katılacak” dedi.

Telekomünikasyon Dairesinin Türk Telekom’a olan borcu konusuna da değinen Saner, “Bu borç devletten devlete görüşülerek halledilecek. Söz konusu borç nedeniyle iletişimin kesilmesi gibi bir durum söz konusu değil” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 690 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler