1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LİMANLARDA NE DEĞİŞECEK?
LİMANLARDA NE DEĞİŞECEK?

LİMANLARDA NE DEĞİŞECEK?

Güç-Sen, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ersan Saner’den limanlarla ilgili düşücelerini paylamasını istedi

A+A-

 

 

Güç-Sen Başkanı Erol Emin, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ersan Saner’in limanların yeniden yapılandırılması için Türkiye Cumhuriyeti limanlarında inceleme yaptığını basından öğrendiklerini belirterek, gelişmeleri ve düşündüklerini Gazimağusa Limanı’ndaki tüm paydaş örgütlerle ve kent halkıyla paylaşmasını beklediklerini ifade etti.

Emin yazılı açıklamasında, KKTC Limanlarının yeniden yapılandırılmasının acil ihtiyaç olduğunu; Güç- Sen olarak özellikle Gazimağusa Limanı’nda uzun bir süreden beri Limanda örgütlü diğer sendikalar ve Mağusa Çevre Platformu ile eylemler yaptıklarını anımsatarak, “Şimdiki yapının sürdürülebilir bir yapısı olmadığı aşikardır. Limanların çağdaş bir yapıya getirilerek uluslararası trafiğe açılması ülkemiz, Mağusa halkı ve Mağusa Limanı çalışanları açısından en olumlu harekettir” dedi.

Gazimağusa Limanı’nın ülkenin önemli bir kamu malı olduğu ve KKTC’nin “en önemli tarihi kültürel ve stratejik limanı” olduğunu kaydeden Emin, sendika olarak bu konuda yapılacak çalışmalara gönüllü olarak katkı yapmaya hazır olduklarını bildirdi.

 

 

 

 

Bu haber toplam 535 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler