1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LİGE RENK KATIYORLAR
LİGE RENK KATIYORLAR

LİGE RENK KATIYORLAR

Yeni Erenköy’deki voleybol takımları gerek okul gerekse lig maçlarında gösterdikleri performansla dikkat çekiyor

A+A-

 

 

Her geçen gün kan kaybeden salon sporlarımızda Yeni Erenköy Belediyesi voleybol takımları liglerimize renk katıyor. Birçok büyük yerleşim yeri ve kulüp voleybolda 1 takım bile kuramazken, Yeni Erenköy’de yıldız kız ve erkek, genç kız ve erkek ve büyük erkek voleybol takımları voleybolumuzun adeta yükünü çekiyor.

 

YEDİ YILDA DÖRT ŞAMPİYONLUK

Yeni Erenköy’de 2005 yılında tamamlanıp hizmete giren kapalı spor salonunun açılmasıyla birlikte bölge voleybolundan şampiyon takımlar da çıkmaya başladı. Salonun açıldığı günden bu yana geçen yedi yılda ortaokul ve liseler arası voleybol finallerine her yıl katılan ve dört kez de şampiyonluk sevinci yaşayan bu bölgemizde, voleybolun ne kadar popüler olduğunu rahatlıkla anlayabiliriz.

 

BİR TEK VOLEYBOL HOCASI VAR

Yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerinde birçok takımı bulunan Yeni Erenköy’de voleybolun tüm yükünü bir tek spor hocası çekiyor. Kendisiyle konuştuğumuz Erdinç Serdaroğlu bizlere “Ben has ve has Karpazlıyım ve 20 yıldır da Yeni Erenköy Lisesi’nde spor öğretmenliği yapıyorum. Bizlerde geçmişten gelen bir voleybol sevgisi var. Bu sebeple voleybol takımlarının tamamını ben çalıştırıyorum. Her gün 2,3 saatimi idmanlara ayırıyorum ve yaptığım işten herhangi bir maddi kazancım da yok. Amacım bölge gençliğinin hem spor yapmasını sağlamak hem de bu gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmaktır” dedi.

 

SALON SPORLARI ÜVEY EVLAT

Ülkemizde futbol haricinde başka spor yokmuş gibi hareket edildiğini de söyleyen Serdaroğlu “Sporla ilgili yöneticiler salon sporlarını üvey evlat olarak görüyor. Devlet bizlere maddi yönden katkı yaparak sahip çıkmalıdır” şeklinde konuştu. Serdaroğlu ayrıca bu yıl oynadıkları liseler arası voleybol finalinde ilgili bakanlıktan herhangi bir yetkilinin olmamasının sözlerini doğruladığını da belirtti.

 

BELEDİYE BAŞKANINA TEŞEKKÜR

Bölgedeki tüm voleybol takımları ile ilgili her türlü gider Yeni Erenköy Belediyesi tarafından karşılanıyor. Erdinç Serdaroğlu maddi ve manevi her türlü desteklerinden dolayı bilhassa Yeni Erenköy Belediye Başkanına da teşekkür etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 621 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler