1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Lig statüleri belirlendi
Lig statüleri belirlendi

Lig statüleri belirlendi

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu geçtiğimiz Perşembe akşamı yaptığı toplantıda birçok kararlar aldı. Lig statülerini belirleyen yönetim kurulu transfer talimatında da değişiklik yaptılar. Yönetim kurulu ayrıca, 2011-2012 Futbol Sezonu Süper Kupa Final m

A+A-

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu geçtiğimiz Perşembe akşamı yaptığı toplantıda birçok kararlar aldı. Lig statülerini belirleyen yönetim kurulu transfer talimatında da değişiklik yaptılar.

Yönetim kurulu ayrıca, 2011-2012 Futbol Sezonu Süper Kupa Final maçının Küçük Kaymaklı ile Çetinkaya takımları arasında 17 Eylül 2011 tarihinde Cumartesi günü, İskele-Cumhuriyet Stadı’nda oynatılmasına karar verdi.

KTFF Yönetim Kurulu 11 Ağustos Perşembe akşamı aldığı kararlar şöyle:

 

1.     KTFF Amatör Futbolcu Tescil, Vize ve Transfer Talimatı’nın Madde 9 (a) (1) paragrafının:

Futbolcu Tescilli bulunduğu kulübünden ilişiksiz belgesi ve muvafakatname almak şartıyla bir sezonda iki kez bonservisli veya ödünç (kiralık) transfer yapabilir. Ödünç (geçici) olarak transfer yapan bir futbolcu o sezon sonunda otomatik olarak eski kulübüne döner. Ancak sezon sona ermeden geçici olarak bulunduğu kulübün onay vermesi halinde ve transfer döneminde olması koşulu ile eski kulübüne geri dönebilir.” Şeklinde düzenlenmesine ve www.ktff.net’de yayınlanarak yürürlüğe girmesine karar verildi.

KTFF Amatör Futbolcu Tescil, Vize ve Transfer Talimatı’nın Geçici Madde 1, Özel Madde kısmının:

1.   2011–2012 Futbol Sezonu’nda 1. Lig, 2. Lig ve 3. Lig’de oynanacak tüm resmi maçlarda, ‘A’ takım müsabaka isim listesinde (maç varakası) 21 yaş-altı 3 (üç) futbolcu bulundurma zorunluluğu vardır. 21 yaş-altı futbolcu yaş üst sınırı 1 Ocak 1990’dır.

2.   2011–2012 Futbol Sezonu için; ülkemizde en az 05 (beş) yıl süreyle (toplam) yasal olarak ikamet eden, bu durumunu resmi makamlardan alacağı belgeyle kanıtlayan Türkiye Cumhuriyeti uyruklu futbolcuların hizmetinden yararlanmak için bu futbolculara kulüplerde (2.Lig ve 3.Lig) yerli statüde lisans çıkarılması serbesttir. Daha önce lisansı olan futbolcular 2 (iki) yıl futbol oynamadıkları takdirde serbest futbolcu olarak kabul edileceklerdir. 2. Lig ve 3. Lig kulüplerinin yerli statüde kabul edilecek bu türden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı futbolcular için 1 (bir) kontenjan hakkı vardır. 2011-2012 Futbol Sezonu sonunda 2.lig’den 1.Lig’e çıkacak olan takımlar için bu kontenjanın yabancı futbolcu kontenjanı olarak değerlendirilir. Şeklinde düzenlenmesine ve www.ktff.net’de yayınlanarak yürürlüğe girmesine karar verildi.

 

2.    2011-2012 Futbol Sezonu 1. Lig U19, 2. Lig U19 ve 3. Lig U19 takımlarında yer alacak futbolcuların yaş üst sınırının 1 Ocak 1992 doğumlu olmasına karar verilmiştir.

3.    2011-2012 Futbol Sezonu Süper Kupa Final maçının Küçük Kaymaklı TSK – Çetinkaya TSK takımları arasında 17 Eylül 2011 tarihinde Cumartesi günü, İskele-Cumhuriyet Stadı’nda oynatılmasına karar verilmiştir. Maç saati daha sonra duyurulacaktır

1.Lig Play-Out Statüsü:

a)    1.Lig’i 26. hafta sonunda 9.uncu, 10.uncu, 11.inci ve 12.inci sırada yer alarak tamamlayan takımlar, Play-Out müsabakaları oynayarak lig maçlarını tamamlayacaklardır.

b)    1.Lig’de 26. hafta sonu itibariyle Play-Out’a kalan takımlar sırasıyla; 9.uncu sıradaki takım (+3

puan), 10.uncu sıradaki takım (+2 puan), 11.inci sıradaki takım (+1 puan) ve 12.inci sıradaki takım (0 puan)’la Play-Out müsabakalarına başlayacaktır.

c)  1.Lig’de 26. hafta sonu itibariyle Play-Out’a kalan takımlar; 9.uncu sıradaki takım A, 10.uncu sıradaki takım B, 11.inci sıradaki takım C ve 12.inci sıradaki takım D olarak Play-Out maç programında harflendirilir. 

d)    Play-Out 1. Maçları; A – C ve B – D takımları arasında oynanır.

Play-Out 2. Maçları; A – D ve B – C takımları arasında oynanır.

Play-Out 3. Maçları; A – B ve C – D takımları arasında oynanır.

e) Play-Out müsabakaları sonunda en az puanı toplayan takım 2012–2013 Futbol Sezonu’nda 2.Lig’de mücadele edecektir.

f) Play-Out müsabakaları sonunda eşit puana sahip takımların aralarındaki maça bakılacak ve puan üstünlüğü temel alınacaktır. Eşitlik devam ediyorsa bu takımlar arasında bir maç daha oynanacaktır.

g) Play-Out müsabakalarında takımların, 4 (dört) sarı kart uygulamaları ve diğer sezon içerisinde oynanan müsabakalarındaki kırmızı kart uygulamaları devam edecektir. Atılan goller Gol Krallığına etki etmeyecektir.

h) Play-Out müsabakaları federasyonun belirleyeceği tarafsız sahalarda oynanacaktır. 

 

2.Lig Play-Off Statüsü:

a) 2.Lig’i, 26. Hafta sonunda 3.üncü, 4.üncü, 5.inci ve 6.ıncı sırada yer alarak tamamlayan takımlar, Play-Off müsabakalarına kalma şansı elde edeceklerdir.

b) 2.Lig’de 26. Hafta sonunda Play-Off’a kalan takımlar sırasıyla; 3.üncü sıradaki takım (+3 puan), 4.üncü sıradaki takım (+2 puan), 5.inci sıradaki takım (+1 puan) ve 6.ıncı sıradaki takım (0 puan)’la Play-Off müsabakalarına başlayacaktır.

c) 2.Lig’de 26. hafta sonu itibariyle Play-Off’a kalan takımlar; 3.üncü sıradaki takım A, 4.üncü sıradaki takım B, 5.inci sıradaki takım C ve 6.ıncı sıradaki takım D olarak Play-Off maç programında harflendirilir. 

d) Play-Off 1. Maçları; A – C ve B – D takımları arasında oynanır.

Play-Off 2. Maçları; A – D ve B – C takımları arasında oynanır.

Play-Off 3. Maçları; A – B ve C – D takımları arasında oynanır.

e)  2.Lig Play-Off müsabakalarında en fazla puan toplayan takım 2012–2013 Futbol Sezonu’nda 1.Lig’de oynamaya hak kazanacaktır.

f)   Play-Off müsabakaları sonunda eşit puana sahip takımların aralarındaki maça bakılacak ve puan üstünlüğü temel alınacaktır. Eşitlik devam ediyorsa bu takımlar arasında bir maç daha oynanacaktır. 

g)  Play-Off müsabakalarında takımların, 4 (dört) sarı kart uygulamaları ve diğer sezon içerisinde oynanan lig müsabakalarındaki kırmızı kart uygulamaları devam edecektir. Atılan goller Gol Krallığına etki etmeyecektir. 

h) Play-Off müsabakaları federasyonun belirleyeceği tarafsız sahalarda oynanacaktır. 

 

2.Lig Play-Out Statüsü:

a) 2.Lig’i 26. hafta sonunda 9.uncu, 10.uncu, 11.inci ve 12.inci sırada yer alarak tamamlayan takımlar Play-Out müsabakaları oynayarak lig maçlarını tamamlayacaklardır.

b) 2.Lig’de Play-Out’a kalan takımlar sırasıyla; 9.uncu sıradaki takım (+3 puan), 10.uncu sıradaki takım (+2 puan), 11.inci sıradaki takım (+1 puan) ve 12.inci sıradaki takım (0 puan)’la Play-Out müsabakalarına başlayacaktır.

c)  2.Lig’de 26. hafta sonu itibariyle Play-Out’a kalan takımlar; 9.uncu sıradaki takım A, 10.uncu sıradaki takım B, 11.inci sıradaki takım C ve 12.inci sıradaki takım D olarak Play-Out maç programında harflendirilir.

d) Play-Out 1. Maçları; A – C ve B – D takımları arasında oynanır.

Play-Out 2. Maçları; A – D ve B – C takımları arasında oynanır.

Play-Out 3. Maçları; A – B ve C – D takımları arasında oynanır.

e)  Play-Out müsabakaları sonunda en az puanı toplayan takım 2012–2013 Futbol Sezonu’nda 3.Lig’de mücadele edecektir.

f)   Play-Out müsabakaları sonunda eşit puana sahip takımların aralarındaki maça bakılacak ve puan üstünlüğü temel alınacaktır. Eşitlik devam ediyorsa bu takımlar arasında bir maç daha oynanacaktır.

g) Play-Out müsabakalarında takımların, 4 (dört) sarı kart uygulamaları ve diğer sezon içerisinde oynanan müsabakalarındaki kırmızı kart uygulamaları devam edecektir. Atılan goller Gol Krallığına etki etmeyecektir.

h) Play-Out müsabakaları federasyonun belirleyeceği tarafsız sahalarda oynanacaktır. 

 

3.Lig Play-Off Statüsü:

a) 3.Lig Doğu ve Batı Gruplarında 18. hafta sonunda 2.inci, 3.üncü, 4.üncü ve 5.inci sırada yer alarak tamamlayan takımlar, kendi gruplarında Play-Off müsabakaları oynayarak lig maçlarını tamamlayacaklardır.

b) 3.Lig Doğu ve Batı Gruplarında 18. Hafta sonunda Play-Off’a kalan takımlar sırasıyla; 2.inci sıradaki takım (+3 puan), 3.üncü sıradaki takım (+2 puan), 4.üncü sıradaki takım (+1 puan) ve 5.inci sıradaki takım (0 puan)’la Play-Off müsabakalarına başlayacaktır.

c) 3.Lig Doğu ve Batı Gruplarında 18. hafta sonu itibariyle Play-Off’a kalan takımlar; 9.uncu sıradaki takım A, 10.uncu sıradaki takım B, 11.inci sıradaki takım C ve 12.inci sıradaki takım D olarak Play-Out maç programında harflendirilir.

d) Play-Off 1. Maçları; A – C ve B – D takımları arasında oynanır.

Play-Off 2. Maçları; A – D ve B – C takımları arasında oynanır.

Play-Off 3. Maçları; A – B ve C – D takımları arasında oynanır.

e) 3.Lig Doğu Grubu’nda ve Batı Grubu’nda Play-Off müsabakaları sonunda kendi grubunda en fazla puan toplayan takımlar Play-Off Finali oynayacaktır. Final müsabakasında galip gelen takım 2012–2013 Futbol Sezonu’nda Doğu ve Batı Gruplarından şampiyon olarak çıkacak takımların ardından 2.Lig’e yükselen 3.üncü takım olacaktır.

f) Play-Off müsabakaları sonunda eşit puana sahip takımların aralarındaki maça bakılacak ve puan üstünlüğü temel alınacaktır. Eşitlik devam ediyorsa bu takımlar arasında bir maç daha oynanacaktır. 

g) Play-Off müsabakalarında takımların, 4 (dört) sarı kart uygulamaları ve diğer sezon içerisinde oynanan lig müsabakalarındaki kırmızı kart uygulamaları devam edecektir. Atılan goller Gol Krallığına etki etmeyecektir.

h) Play-Off müsabakaları federasyonun belirleyeceği tarafsız sahalarda oynanacaktır. 

 

3.Lig Play-Out Statüsü:

a) 3.Lig Doğu ve Batı Gruplarında 18. hafta sonunda 6.ıncı, 7.inci, 8.inci ve 9.uncu sırada yer alarak tamamlayan takımlar, kendi gruplarında Play-Out müsabakaları oynayarak lig maçlarını tamamlayacaklardır.

b) 3.Lig Doğu ve Batı Gruplarında 18. Hafta sonunda Play-Out’a kalan takımlar sırasıyla; 6.ıncı sıradaki takım (+3 puan), 7.inci sıradaki takım (+2 puan), 8.inci sıradaki takım (+1 puan) ve 9.uncu sıradaki takım (0 puan)’la Play-Out müsabakalarına başlayacaktır.

c) 3.Lig Doğu ve Batı Gruplarında 18. hafta sonu itibariyle Play-Out’a kalan takımlar; 6.ıncı sıradaki takım A, 7.inci sıradaki takım B, 8.inci sıradaki takım C ve 9.uncu sıradaki takım D olarak Play-Out maç programında harflendirilir.

d) Play-Out 1. Maçları; A – C ve B – D takımları arasında oynanır.

Play-Out 2. Maçları; A – D ve B – C takımları arasında oynanır.

Play-Out 3. Maçları; A – B ve C – D takımları arasında oynanır.

e) 3.Lig Doğu Grubu’nda ve Batı Grubu’nda Play-Out müsabakaları sonunda en az puan toplayan takımlar, 2011–2012 Futbol Sezonu’nda 18. Hafta sonu itibariyle Doğu Grubu’nda ve Batı Grubu’nda son sırada yer alarak Yükselme 1. Lig’e düşen takımların ardından Yükselme 1. Lig’e düşen 2.inci takım olacaklardır.

f) Play-Out müsabakaları sonunda eşit puana sahip takımların aralarındaki maça bakılacak ve puan üstünlüğü temel alınacaktır. Eşitlik devam ediyorsa bu takımlar arasında bir maç daha oynanacaktır. 

g) Play-Out müsabakalarında takımların, 4 (dört) sarı kart uygulamaları ve diğer sezon içerisinde oynanan lig müsabakalarındaki kırmızı kart uygulamaları devam edecektir. Atılan goller Gol Krallığına etki etmeyecektir.

h) Play-Out müsabakaları federasyonun belirleyeceği tarafsız sahalarda oynanacaktır. 

 

5.     2011-2012 Futbol Sezonu 3. Lig Gruplarının aşağıdaki şekilde gruplandırılmasına karar verilmiştir:

3.Lig Doğu Grubu                                                   

Akova Spor Kulübü   

Akıncılar Gençlik Spor Kulübü

Dipkarpaz Spor Kulübü

Dörtyol Spor Kulübü

Larnaka Gençler Birliği Spor Kulübü

Maraş Gençlik Spor Kulübü

Mehmetçik Türk Çiftçiler Birliği Spor Kulübü

Mutluyaka Hilal Spor Kulübü                                     

Turunçlu Türk Çiftçiler Birliği Spor Kulübü

Vadili Türk Çiftçiler Birliği Spor Kulübü

 

3.Lig Batı Grubu

Ağırdağ Boğaz-Tayfun

Dağyolu Spor Kulübü

Değirmenlik S. Kulübü

Denizli Spor Kulübü

Doğancı Spor Kulübü

Gaziveren Spor Kulübü

Girne Halk Evi

Karşıyaka Anamur

Pınarbaşı Spor Kulübü

Yalova Spor Kulübü

 

 

6.     03-08 Eylül 2011 tarihleri arasında Antalya’da yapılacak olan; Almanya, Rusya, Belçika, Norveç ve Antalya Karması’nın yer alacağı ‘ASKF CUP’ Uluslararası U17 Bayanlar Futbol Turnuvasına gelen davet doğrultusunda KTFF U17 Bayan Karması olarak bir takımla katılımına karar verilmiştir. KTFF U17 Bayan Karması’nın Teknik Sorumluları olarak Serhat Deniz ve Umut Güden’in görevlendirilmesine karar verilmiştir.  

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 872 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler