1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LİDERLER 'MÜLKİYET' GÖRÜŞTÜ
LİDERLER MÜLKİYET GÖRÜŞTÜ

LİDERLER 'MÜLKİYET' GÖRÜŞTÜ

Liderler arasındaki görüşme sona erdi. Mülkiyet konusunun ele alındığı görüşme 2 saat sürdü.

A+A-

 

 

Kıbrıs müzakereleri çerçevesinde bir araya gelen Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile Rum Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas, bugün de “Mülkiyet” başlığı altındaki görüşmelere devam etti.

BM Kıbrıs Özel Temsilcisi’nin ara bölgedeki resmi ikametgahında gerçekleşen görüşmeden sonra basına açıklama yapan BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Alexander Downer, görüşmede mülkiyet konusunun ele alındığını söyleyerek, gelecek görüşmenin 8 Mart Perşembe günü yapılacağını ve “Mülkiyet” başlığına devam edileceğini belirtti.

“Yağmur dolayısıyla hızlı bir açıklama yapacağını” belirten Downer, gazetecilerin “her şey yolunda mı?” sorusu üzerine, “İyi gidiyor, yani şahsi ilişkiler iyi demek istiyorum. Apaçık görüş farklılıkları var ancak aksi takdirde zaten müzakereler olmazdı. Ancak şahsi ilişkiler iyi” dedi.

SAĞANAK YAĞIŞ

Downer’ın basın açıklaması yaptığı sırada yağmur yağmıyordu ancak BM diplomatı, yanında BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Temsilcisi Lisa Buttenheim ile dışarıya çıkarken “Müzakere sürecinde ilk kez böyle yağışlı bir havada açıklama yapıyorum” dedi.

Bu arada, liderler müzakeresi devam ettiği sırada, sağanak yağmur ve dolu yağışıyla, bölge yakınlarına düşen yıldırımlar bazı gazetecileri tedirgin etti.

Basın mensuplarının bir kısmı çadırda beklerken, bazıları da küçük prefabrik odanın içerisinde bekledi. Ancak odanın su damlatması ve elektrik sisteminde kısa devre olmasından endişe edilmesi nedeniyle elektrik şalteri kapatıldı.

Elektrik şalteri kapatılmazdan önce Kıbrıslı Türk kameramanlardan birinin prefabrik odanın çatısına “şaka” diye attığı büyük taştan gelen ses içerideki basın mensuplarını korkuttu. Gürültünün nedeni anlaşılınca endişe yerini kahkahalara bıraktı.

 

 

Bu haber toplam 695 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler