1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LİDERLER DAMGA VURDU
LİDERLER DAMGA VURDU

LİDERLER DAMGA VURDU

U 19 Süper Lig ve Birinci Lig’de birkaç maç dışında ilk devrelerin tamamlanmasının ardından liglerde lider konumda bulunan Cihangir ve Mormenekşe takımları istatistiklerde de başı çekti

A+A-

 

 

 

U 19 Süper Lig ve Birinci Lig’de ilk devrenin tamamlandı. Süper Lig’in ilk devresinde 1 maç eksiği olmasına rağmen en fazla galibiyeti 11 galibiyetle Cihangir gençleri elde etti. Ligde tek galip gelemeyen takım olarak Lefke dikkat çekti. Süper Lig’de en fazla gol atan takım yine lider Cihangir U 19’ları. Cihangir fileleri 67 kez havalandırırken, Küçük Kaymaklı 55 gol ile Cihangir’i takip etti. Lefke bir maç eksiği ile 4 golle en az gol atan takım oldu. Kalesinde en az gol gören takım lider Cihangir olurken, Mesarya temsilcisi oynadığı 12 maçta kalesinde sadece 8 gol gördü. Cihangir’i 10 gol ile Gönyeli takip etti. İlk devrede kalesinde en fazla gol gören takımlar ise 65 gol ile Lefke ve 63 gol ile Tatlısu takımları oldular. Beraberliğin az yaşandığı Süper Lig’de en fazla berabere kalan takımlar 3’er beraberlikle Küçük Kaymaklı ve Türk Ocağı takımları olurken lider Cihangir bir maç eksiği ile namağlup tek takım konumunda bulunuyor.

U 19 Birinci Lig’de en fazla galibiyeti 11 galibiyetle lider Mormenekşe elde ederken, Hamitköy bir maç eksiği ile Mormenekşe’yi 10 galibiyetle takip etti. Ligde tek galip gelemeyen takım Türkmenköy U 19’ları oldu. Birinci Lig’de en fazla galip gelen takım yine lider Mormenekşe oldu. Fileleri 45 kez havalandıran Mormenekşe’yi ikinci sıradaki Hamitköy 39 gol ile takip etti. Ligde en az gol atan takım 9 gol ile Türkmenköy oldu. İlk devrede kalesinde en az gol gören takım 11 gol ile Gençlik Gücü oldu. Gençlik Gücü’nü 12 gol ile Baf Ülkü Yurdu takip ederken, kalesinde en fazla gol gören ekip 58 gol ile Alsancak Yeşilova takımı oldu. Namağlup takımın bulunmadığı Birinci Lig’de en fazla berabere kalan takımlar 4’er beraberlikle Gençlik Gücü ve Görneç U 19’ları oldular.

 

U 19 Süper Lig Gol Krallığı

 

20 Gol: Taner Karabela (Cihangir)

15 Gol: Turgut Kaan Çoban (Cihangir), Toykan Hacet (K.Kaymaklı)

12 Gol: Halil İbrahim Gizem (Cihangir)

11 Gol: Hasan Büke, Hasan Göray (MTG)

10 Gol: Kaan Borova (DTB), Cem Dağoğlu (Göçmenköy), Enes Soykan (Yenicami)

9 Gol: Selim Saygı (DTB), Sabah Yetkiner (Gönyeli), Remzi Betmezoğlu (K.Kaymaklı), Ertu Gazi (Lapta), Arda Sözcü (Göçmenköy), Berk Göksoylu (Çetinkaya)

7 Gol: Okan Kuni (K.Kaymaklı), Ahmet Buzlukçuoğlu (Yenicami)

 

Birinci Lig Gol Krallığı

 

13 Gol: Rezvan Özsakallı (BÜY)

11 Gol: Rıdvan Düzgün (Mormenekşe), Zeeb Choudry (G.Gücü)

10 Gol: Mehmet Mahmut (Hamitköy), Önder Gülkan (Mormenekşe)

8 Gol: Cenk Osmanbey (Ozanköy), Emre Dayanık (Serdarlı), Burak Tünsay (Mormenekşe), Halil Uçar (Hamitköy)

7 Gol: Fevzi İçli (Hamitköy), Niyazi Ilık (Binatlı), Gökhan Sarıoğlu (A.Yeşilova)

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 894 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler