1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Lider kim?
Lider kim?

Lider kim?

Büyük umutlarla gittiğim bir maç. Kaymaklı geçtiğimiz hafta Çetinkaya’yı geçmiş, Lapta ise tam altı gol atmış. Bu iki takım bunları nasıl becerdi? diye sordum kendime. Bu oyunla her iki takım da şampiyonluğa oynar mı? Tartışılır. Bunun için erken

A+A-

 

 

Büyük umutlarla gittiğim bir maç. Kaymaklı geçtiğimiz hafta Çetinkaya’yı geçmiş, Lapta ise tam altı gol atmış. Bu iki takım bunları nasıl becerdi? diye sordum kendime.

Bu oyunla her iki takım da şampiyonluğa oynar mı? Tartışılır. Bunun için erken diyebilirsiniz ancak Kaymaklı şampiyonluk adayı olarak gösterilmiyor mu? Parola şampiyonluksa eğer takım oyunu oynamalı. Bireysel yeteneklere güveniyor olabilirler ancak bireysel yetenekler ne kadar önemliyse bunu takım oyununa dönüştürebilmek daha da önemli.

Bana göre en iyi ve en yetenekli kadroya sahip takım Küçük Kaymaklı. Ancak ortada oyun yok Kaymaklı takımında. Oyuncuların oynama niyetleri yok sanki.

Birbirinden bağımsız on bir kişi kendi başına top oynuyor. Oyunu yönetecek, sorumluluk alacak, liderlik yapacak bir oyuncu yok. Yardımlaşmadan eser olmayan takımda oyuncular pimi çekilmiş bomba gibi. Ne olacağını kestirmek zor. Hadi şimdi takım puanlar alıyor da arka arkaya kaybedilebilecek puanlarda bu durum sıkıntı yaratır.

Kaymaklı takımının savunması ağır. Birinci bölgede fazla pas yapıyorlar. Baskı yediğinde sıkıntı olur. Topu orta alana iletmek yerine gereksiz uzun toplar atıyorlar. Bu da top kayıplarına neden oluyor. Takımı ileriye taşıyabilecek oyuncu Jeffrey savunmanın içine fazla giriyor. Bu kadar geride olunca da hücuma katkı sağlayacak topları atamıyor.

Debola -ki bana göre iyi bir futbolcu- maçın ilk yirmi sekiz dakikasında topla neredeyse hiç buluşmadı.

Çağrı ve Yasin çizgiye çok yakın oynuyor. İleriye fazla top taşıyamadılar. Yasin aldığı her topla sanki pas vermesi yasakmış gibi ceza sahasına kadar gitmeyi görev edinmiş. Ya top kaybediyor ya da olumlu ortalar yapamıyor.

Çağrı’nın getirdiği ilk topta takım penaltı kazanıyorsa bu taraf niye kullanılmadı diye düşündürüyor.

Ertaç dün bu oyunda tek gol ümidiydi, golü bulmakta zorlandı. Yakaladığı pozisyonlarda golleri kaçırmak daha zordu.

Yaşinses ve Hamis’in oyuna girişleri oyunu biraz hareketlendirmiş olsa da hataları kapatmada yeterli olmadı. Tabii bu hareketlenmede Lapta takımının gol için yüklenmesinin de etkisi olduğu bir gerçek. Böylece daha çok boş alan buldular.

Küçük Kaymaklı Lapta karşısında kazandı belki ama şampiyonluğa oynayacaksa bireysel yetenekleri takım oyununa dönüştürmeyi öğrenmeli.

Lapta ise genç, mücadeleci ve kazanma isteği yüksek bir takım. Gol üretmekte cesur. Bu yolda daha başarılı olabilmesi için Ahmet Coşkun gole daha yakın oynamalı. Savunmada İbrahim ve Salih’in mücadeleci oyununu çok beğendiğimi söyleyebilirim.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1158 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler