1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Lider işini biliyor
Lider işini biliyor

Lider işini biliyor

Gençlik Gücü Süper Lig hedefine adım adım ilerliyor. Ağır zeminde, yağışlı bir havada bölüm bölüm zorlansa da özellikle orta alan üstünlüğünü kurarak ve galibiyet için gerekeni sahaya yansıtarak istediği üç puanı farklı bir skorla alan yeşil beyazlılar, i

A+A-

 

Gençlik Gücü Süper Lig hedefine adım adım ilerliyor. Ağır zeminde, yağışlı bir havada bölüm bölüm zorlansa da özellikle orta alan üstünlüğünü kurarak ve galibiyet için gerekeni sahaya yansıtarak istediği üç puanı farklı bir skorla alan yeşil beyazlılar, ilk devreyi lider bitirme yanında moralli bir şekilde devre arasına girmiş oldular.

İlk on dakikada rakibin ciddi direnci karşısında zorlandılar. Ancak günün en başarılı ismi Adil’in gerek rakiplerini ekarte etmesi, gerekse iyi pas organizasyonlarında aktif görev almayı çok iyi becermesi,  takımının orta alan üstünlüğü kurmasında büyük rol oynadı. Bu üstünlük rakip kaledeki baskıyı artırırken, önce geriden gelen Tuğra’yla, sonrasında ceza alanı golcüsü Hüseyin Küsbeci’yle bir dakika arayla bulunan iki gol, Çanakkale’ye adeta şok etkisi yaptı. Savunmada hata yapmayan GG, devreyi de önde bitirmeyi başardı. Ancak ikinci devrede daha istekli ve hırslı bir Çanakkale vardı. Özellikle ilk dakikalarda rakip kaleye baskı yapan ve ayağa isabetli paslarla rakip savunmayı hem zorlayan, hem de şaşırtan Çanakkale, Murat’ın güzel golüyle farkı bire indirmeyi başardılar. Ancak savunmanın kontrol edemediği Hüseyin Küsbeci’nin vuruşunda Uğur’un kontrol etmede zorlandığı top ağlara gidince, motivasyon neredeyse tamamıyle kaybedildi.

Yedek kulübesi zenginliği olmayan ve saha içinde de oyun motivasyonunu kaybeden Çanakkale karşısında Gençlik Gücü’nün yapacağı tek şey, hızlı hücumlarla gol bulmak ve farkı artırarak maçın son bölümünü rahat geçirmek. Öyle de oldu. Adil yine etkiliydi. Sonradan oyuna giren Özkan’ın da pozitif katkısıyla biri penaltıdan iki gol daha geldi. Çanakkale sadece mücadele edebildiği ancak oyunda denge kuramadığı maçta farklı mağlup oldu. GG zaten birebir rakibi değil. Sonuçta onlar için önemli olan ligin ikinci devresi. Devre arası çok iyi geçirilmeli. Takviye kesinlikle yapılmalı. Bu kadroyla işleri çok zor olur.

Alkın Gedikoğlu üç önemli pozisyonda yanlış karar üretti ancak GG’nin oyun üstünlüğü ve farklı skor, belki de onu kurtaran faktörler oldu. İlk devrede Özgür’ün düşürüldüğü ve ikinci devrede Halil’in topu elle oynadığı pozisyonlar kesinlikle penaltıydı ama verilmedi. Son dakikada gelen penaltıda ise Özkan’a yapılan müdahale faul olarak değerlendirilmemeliydi. Müdahale topaydı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 903 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler