1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LEYMOSUNLULAR BU PAZAR PİKNİKTE BULUŞUYOR
LEYMOSUNLULAR BU PAZAR PİKNİKTE BULUŞUYOR

LEYMOSUNLULAR BU PAZAR PİKNİKTE BULUŞUYOR

Facebookta örgütlenen bir grup gönüllünün girişimiyle organize edilen piknik, Girne Boğaz Piknik Alanı’nda yapılacak

A+A-

 

 

 

 

Kıbrıs Türk kültürü ve sosyal yaşamında önemli bir yeri olan Limasol (Leymosun) göçmenleri ile yeni kuşak çocukları ve aileleri, 3 Haziran Pazar günü “I. Leymosunlular Pikniği”nde buluşuyor.

Piknik, Girne Boğazı’nda yapılacak ve sabah erken saatlerde başlayacak. Leymosunlular, piknik alanında kendi mangallarını yakacak, ayrıca, çeşitli organizasyonlarla ücretsiz döner ve kebap servisi de yapılacak. Pekçok stantta yiyecek ve içeceklerle, bölgeye özgü tatlılar da satılacak.

 

İNTERNETTE ÖRGÜTLENDİLER

İnternet medyasında örgütlenen Leymosunlular, Facebook sosyal paylaşım sitesindeki “Ben Leymosunluyum” grubundan yola çıkarak, geleneksel hale getirmeyi hedefledikleri pikniği organize ediyor.

Bu amaçla oluşturulan “I. Leymosunlular Pikniği Organizasyon Komitesi”, tüm grup üyelerinin gönüllü katılımı ile piknik için son 3 aydır düzenli toplantılar yapıldığını açıkladı.

Girne’de düzenli yapılan toplantıların yanı sıra Güzelyurt ve Mağusa’da da bir araya gelen komite üyeleri, pikniğin en iyi şekilde organize edilmesi için yerel yönetimler ve özellikle Leymosun’da kurulmuş işletmeler ile Leymosun göçmenlerinin daha sonra kuzeyde kurduğu işletmelerden de destek aldıklarını belirtti.

 

“BEN LEYMOSUNLUYUM” DİYENLER VE AİLELERİ DAVETLİ

Girne Boğazı’ndaki pikniğe, Leymosun ve bağlı köylerde doğan, yaşayan, “Ben Leymosunluyum” diyenler ve aileleri davet edildi.

Organizasyon Komitesi, piknik alanında çeşitli stantlar da kurularak, Leymosun kültürüne ait yiyecek, içecek satışı ile sembol ürünlerin satılacağını duyurdu.

Ayrıca seyyar tuvaletler ve su tankerlerinin bölgeye kurulacağı, fotoğraf sergisi açılacağı, sahne kurularak anıların anlatılacağı da belirtildi.

Piknikte, temizlik amacıyla girişte çöp naylonları da dağıtılacak.

Organizasyon Komitesi, piknikle ilgili ayrıntıların Facebook’taki “Ben Leymosunluyum” grubu ve medya üzerinden, kamuoyu ile paylaşılmaya devam edeceğini duyurdu. Açıklamada “Leymosunluların birbirini bulması, yeni kuşak Leymosunluların birbirini tanıması, doğdumuz ve karakterimizi şekillendiren coğrafyaya dair yaşam dolu, coşkulu ve içten duygularımızın tekrar tekrar dile gelmesi ortak gailemizdir” denildi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 840 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler