1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. Leymosun Kültür Evi resmen açılıyor
Leymosun Kültür Evi resmen açılıyor

Leymosun Kültür Evi resmen açılıyor

Leymosun Kültür Evi’nin resmi açılışı 20 Haziran’da

A+A-

Girne Belediyesi’nin inşa edip 13 Şubat 2015 Limasol Direnişi gününde açmayı planladığı ancak uygunsuz hava koşulları ve seçim yasakları nedeniyle ertelenen “Leymosun Kültür Evi”nin resmi açılışı, 20 Haziran’da gerçekleşecek.

Açılışı, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı yapacak.

Girne Belediyesi basın ve halkla ilişkiler biriminden yapılan açıklamaya göre, Dr. Fazıl Küçük Bulvarı (yeni liman yolu) üzerinde, Limasol- Girne Şehitleri ve Özgürlük Anıtı kuzeyinde bulunan kültür evinin resmi açılışı için düzenlenecek tören saat 18.30’da başlayacak ve açılışta çeşitli etkinlikler yer alacak.

Modern ve farklı konsepti ve engelli standartlarına uygun olarak tasarlanan Leymosun Kültür Evi; sergi ve çok amaçlı salonu, ofis maksatlı modern odası, kitaplığı, mutfağı, engelli tuvaleti ve teras barındırıyor.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, şehrin en güzel yerinde hizmete giren kültür evinin belediyenin öz kaynaklarıyla yapıldığını belirterek, inşasında tüm imkanların kullanıldığını kaydetti.

Birçok etkinliğe hizmet vermeye başlayan evin Türkiye ve KKTC’li yazarların imza günlerine ev sahipliği yapmaya başladığını da ifade eden Güngördü, bu tür sanatsal ve kültürel faaliyetlerin devam edeceğini söyledi.

Güngördü, açılışa tüm halkı davet etti.

(tak) 

Bu haber toplam 886 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler