1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Levent Kolej’inde olay: 1 GÖZALTI
Levent Kolej’inde olay: 1 GÖZALTI

Levent Kolej’inde olay: 1 GÖZALTI

Okula av tüfeğiyle gitti; etraftakilerin tepkisi ve uyarıları üzerine olay yerinden kaçtı.

A+A-

SAAT 15:00

Levent Kolej'inde meydana gelen 'av tüfeği' olayı ile ilgili polis isminin başharfleri H.K. olan 22 yaşındaki bir şahsı gözaltına aldı. Polisisn olayla ilgili soruşturması sürüyor, şüpheli şahıs şu sıralar olayla ilgili sorgulanıyor.

----------------------------------------------------------------

Levent Koleji’nde bugün öğrenciler arasında yaşanan tartışmanın ardından bir öğrencinin kardeşi okula av tüfeğiyle gitti; etraftakilerin tepkisi ve uyarıları üzerine söz konusu kişi olay yerinden kaçtı.

Polis zanlıyı arıyor.

Polis Basın Subaylığı’ndan verilen bilgiye göre, olay bugün saat 10.45 sıralarında, iki öğrencinin tartışması ardından, öğrencilerden birinin ailesini araması üzerine meydana geldi.

Öğrencinin annesi ve erkek kardeşinin okula gelmesiyle büyüyen tartışma sonrasında, erkek kardeş arabadaki av tüfeğini alarak, okulda korku saçtı.

Etraftakilerin uyarı ve tepkilerinin ardından söz konusu şahıs ciddi bir olay yaşanmadan olay yerinden ayrıldı.

Silahla okula giren zanlı aranıyor.

---------------------------------------------------

LEVENT KOLEJ AÇIKLAMA YAPTI

 Levent Koleji, bugün bir öğrenci velisinin okula av tüfeğiyle gelmesiyle yaşanan olayla ilgili açıklama yaptı ve okuldaki güvenlik önlemleri sayesinde olaya anında müdahale edilerek sorunsuz sonlandırıldığı belirtildi.

Açıklamada, saat 11.00 civarında öğrencilerin sınavlarını bitirip okuldan ayrıldıkları sırada bir velinin okulun park yerine girip av tüfeği ile arabasından indiği, tam bu anda gerek okulun güvenlik memuru, gerekse okul öğretmenleri tarafından öğrencinin abisi olan veliye müdahale edildiği açıklandı.

“İKİ KIZ ÖĞRENCİ ARASINDA SÖZLÜ ATIŞMA… KONU YARGIDA…”

Veliye anında yapılan müdahale sonucu olayın sorunsuz şekilde sonlandırıldığı kaydedilen açıklamada şu ifadelere de yer verildi:

“Olay iki kız öğrencimiz arasında yaşanan sözlü atışmalardan kaynaklanmıştır. Okula sürekli olarak gelen bir velimiz olan şahısla ilgili gerekli şikâyetleri Polis Müdürlüğümüze iletmiş durumdayız. Polis müdürlüğümüz tarafından tüm tarafların ifadeleri alınmış olup, konu yargıya intikal ettirilmiştir. Aynı zamanda konu ile ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığımız da bilgilendirilmiştir. Konunun öneminin bilincinde olarak olayın yargıda da takipçisi olacağız.

Okulumuzda böylesi bir olayın yaşanmasından dolayı çok üzgünüz. Fakat tüm velilerimizin de içlerinin rahat olmasını salık veririz. Gerekli güvenlik önlemlerinin okulumuzda mevcut olması nedeni ile olaya anında müdahale edilmiş ve olay sorunsuz şekilde sonlandırılmıştır.”

(TAK)

Bu haber toplam 4008 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler