1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LEFKOŞA’YI 'TÜRKLEŞTİRDİLER'
LEFKOŞA’YI TÜRKLEŞTİRDİLER

LEFKOŞA’YI 'TÜRKLEŞTİRDİLER'

Dünyadaki yedi en güzel şehrin seçilmesi için internet üzerinden yapılan bir yarışmada, Lefkoşa’nın, hem Kıbrıs ve hem de Türkiye’de bulunduğunun belirtildiği, bu durumun Rumların tepkisi çektiği belirtildi.

A+A-Dünyadaki yedi en güzel şehrin seçilmesi için internet üzerinden yapılan bir yarışmada, Lefkoşa’nın, hem Kıbrıs ve hem de Türkiye’de bulunduğunun belirtildiği, bu durumun Rumların tepkisi çektiği belirtildi.
Simerini gazetesi “Yarışmada Lefkoşa’yı Türkleştirdiler” başlığıyla verdiği haberinde, dünyadaki engüzel yedi şehri oylamak için internetteki “http://n7w.com/cities” sitesini ziyaret edenlerin büyük bir sürprizle karşılaştığını; burada Lefkoşa’nın hem Kıbrıs, hem de Türkiye’de gösterildiğini yazdı.
Bu konuyu dün Çevreciler ve Ekologlar Hareketinin ortaya çıkardığını kaydeden gazete, Çevrecilerin, “Eleftheris Meydanının” yeni görünümünün mimarı Zaha Hadit’in mimarlık yarışmasını resmi sayfasında, nasıl ve neden Lefkoşa’yı aday olarak Türkiye’de bulunduğu notuyla gösterdiğini yetkililerin araştırmasını istediğini aktardı.
Gazete, Lefkoşa Rum Belediyesinin bu ifşa üzerine hemen tepki gösterdiğini, Lefkoşa Rum Belediye Başkanı Konstandinos Yorgacis’in, konuyu araştırmak üzere Zaha Hadit’in ofisiyle iletişime geçtiğini yazdı.
Habere göre Rum Haber Ajansına (KİPE) konuşan Yorgacis, Hadit’in ofisinden, bunun kendi internet sayfaları olmadığı, mimarın, geçmişte işbirliği yaptığı bir şirketin internet sayfasının söz konusu olduğu bilgisini aldığını söyledi.
Yorgacis ayrıca, Hadit’in ofisi ve bahse konu şirketten hatayı düzeltmelerini istediğini de ifade etti.

 

 

 

 

Bu haber toplam 1106 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler