1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'LEFKOŞA'YI KOKUTAN SADECE ÇÖPLER DEĞİLDİR'
LEFKOŞAYI KOKUTAN SADECE ÇÖPLER DEĞİLDİR

'LEFKOŞA'YI KOKUTAN SADECE ÇÖPLER DEĞİLDİR'

KTÖS, Lefkoşa Türk Belediyesi’nden yaşanan kriz ile ilgili hükümeti eleştirdi, seçim dönemi borçlanan 10 Milyon Sterlin ile ilgili iddialarının yanıtlanmasını istedi

A+A-

 

 

KTÖS, Lefkoşa Türk Belediyesi’nden yaşanan kriz ile ilgili hükümeti eleştirdi, seçim dönemi borçlanan 10 Milyon Sterlin ile ilgili iddialarının yanıtlanmasını istedi. “Çöp birikintilerinden kokan Lefkoşa’ya, siyasetçilerin seçim için Lefkoşa Belediyesi’ni nasıl kullandıkları ile ilgili berbat kokular da yayılmaktadır”. KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil imzasıyla yapılan açıklamanın tam metni şöyle;

 

         Adamızın kuzeyinde yaşanan gelişmeler aslında 1974’ten sonra kurdurulan ayrılıkcı siyasi yapının çöktüğünün açık bir göstergesidir.

         Ankara hükümetlerinden aldığı talimatları yerine getirerek yağcılıkla koltukta kalan işbirlikçilerin yarattığı bu düzen çatır-çatır dökülmektedir. Çözüm ve çözümsüzlük söylemleri ile Kıbrıslı Türkler’i uyutan bu zihniyet yeni oyunu oynamaya devam etmektedir. Her köşeye sıkıştığında milliyetci veya çözümcü söylemlere sarılan bu koltuk düşkünü işbirlikçiler Kıbrıslı Türkler’e en büyük kötülüğü yapmaktadırlar.

         Lefkoşa Türk Belediyesi’nde son günlerde yaşanan gelişmeler ve belediyenin içine düştüğü ödemeler dengesinde yaşanan sıkıntıların bedeli çalışanlara ve onların ailelerine ödettirilmeye çalışılmaktadır. Bu da yetmezmiş gibi yaratılan yıkımdan en çok Lefkoşa’da yaşayanlar sıkıntı duymaktadırlar. Çöp birikintilerinden kokan Lefkoşa’ya, siyasetçilerin seçim için Lefkoşa Belediyesi’ni nasıl kullandıkları ile ilgili berbat kokular da yayılmaktadır. Seçim döneminde borçlanılan on milyon sterlinin, üç milyonunun Sn.Eroğlu’nun seçimlerinde kullanıldığı iddiaları hala daha yanıtsız kalırken, Sn.Eroğlu olaydan kaçmak için halka sesleniş konuşmaları düzenleyerek, Kıbrıs sorunu kapsamında gündemi şaşırtmaya çalışmaktadır. Ayrıca bankalara yatırdığı yüklü paraların kaynağı sorulduğu zaman eski Rum Bakan Sarris’in cinsel hayatının ortaya atıldığı gibi, toplumun gündemini başka alanlara çekip, yapılanları gizlemek alışılmış bir oyundur.

         Bilinmelidir ki, kokan Lefkoşa değil, Ankara hükümetlerinin bilgisi ve onayı ile koltukta oturan işbirlikçilerin seçim uğruna yaptıkları çirkinliklerdir. Lefkoşa’da yaşananların sorumlusu sizsiniz, bundan kaçamayacaksınız.

 

 

 

                                                                          

 

 

 

Bu haber toplam 567 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler