1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'LEFKOŞA'NIN SORUMLUSU UBP'DİR'
LEFKOŞANIN SORUMLUSU UBPDİR

'LEFKOŞA'NIN SORUMLUSU UBP'DİR'

Elcil, LTB yaşanan sorunların faturasının çalışanlara ve Lefkoşa halkına kesilmeye çalışıldığını söyledi.

A+A-

 

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası Genel Sekreteri (KTÖS) Şener Elcil, Lefkoşa Türk Belediyesi’nde (LTB) yaşanan sorunların faturasının çalışanlara ve Lefkoşa halkına kesilmeye çalışıldığını savunarak, sorunun sorumlusu  UBP hükümetinin çözüm için ortaya koyduğu kararların totaliter rejim duruşu olduğunu ifade etti.

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil imzasıyla yapılan açıklamanın tam metni şöyle;

         Lefkoşa Türk Belediyesi’nde yaşanan sorunların faturası her nedense çalışanlara ve Lefkoşa halkına kesilmeye çalışılıyor.

         Sorunun esas sorumlusu olan işbirlikçi UBP hükümetinin sorunu çözmek için ortaya koyduğu kararlar tam bir totaliter rejim duruşudur. Anlaşılan odur ki, AKP patentli talimatları yürürlüğe koyarak, polisiye tedbir ve yasaklarla suçlarını örtbas etmeye çalışmaktadırlar. Lefkoşa Türk Belediyesi’nin aşırı borç altına sokulmasına onay veren, yandaşlarının işe alınması için belediye başkanı üzerinde baskı kuran, borçlanılan paraların seçimlerde harcandığı ile ilgili iddiaları aydınlatmayan işbirlikçi UBP hükümeti belediye batıp, Lefkoşa çirkef yatağına dönüşünce, polisiye tedbirlerle çalışanları baskı altına alarak, suçlarını örtbas etmekle çözüleceğini ummaktadır.

         1939 yılında, İngiliz koloni valisinin çıkardığı kararnameye göre faşizanca grev erteleyen, işbirlikçi UBP, çalışanlara maaş vermeden, sosyal güvenlik yatırımlarını yapmadan ve anayasanın “angarya çalıştırılamaz” maddesine aykırı olarak “işinizin başına dönün yoksa sizin maaşlarınızı keserim” diye de tehdit ediyor.

         Belediye başkanı ve 12 belediye meclis üyesi Ulusal Birlik Partisi üyesidir. Bu gerçek ortada iken ve aşırı borçlanmaya kefil olan işbirlikçi UBP hükümeti iken tehdit, baskı, yasaklar ve polisiye tedbirlerle sorunu çözdüğünü sananlar halkı aptal yerine koyanlardır. Lefkoşa içindeki pis kokular, aslında adamızın kuzeyinde Ankara tarafından kurdurulan ayrılıkçı siyasi rejimin çöktüğünün, çürüdüğünün göstergesidir. Bu çürümüşlüğün enkazı altında olması gerekenler, UBP gibi işbirlikçilerdir. Sorunları yaratanlar sizlersiniz, suçlarınızın cezasını çalışanlara ve Lefkoşa halkına çektirmeye hakkınız yoktur. Bu halkın uşaklara, yalakalara, yağcılara ve polis rejiminin arkasına saklanan despotlara ihtiyacı yoktur. Sizi koltuk uğruna ülkeyi sattığınız AKP bile kurtaramayacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 444 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler