1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'LEFKOŞALILARIN SAĞLIĞI TEHLİKEDE!'
LEFKOŞALILARIN SAĞLIĞI TEHLİKEDE!

'LEFKOŞALILARIN SAĞLIĞI TEHLİKEDE!'

CTP-BG Lefkoşa Milletvekili Dr Sibel Siber, Lefkoşa’daki çöp yığınlarının sağlığımızı tehdit ettiğini söyledi.

A+A-

 

 

CTP-BG Lefkoşa Milletvekili Dr Sibel Siber, Lefkoşa’daki çöp yığınlarının sağlığımızı tehdit ettiğini söyledi. Toplanmayan çöplerin, artan sıcakların da etkisiyle enfeksiyon hastalıkları yönünden tehlike arz etmekte olduğunu ifade eden Siber, özellikle, hijyenik olmayan ortamlarda salgın yapan, tifo, tifüs, sarılık gibi bulaşıcı hastalıkların, sağlığımız için büyük bir tehdit oluşturmakta olduğunu kaydetti. 

Dün yazılı bir basın açıklaması yayınlayan Siber, haftalardır devam eden ve bir türlü çözülemeyen Lefkoşa Türk Belediyesi’ndeki sorunun, hem belediye çalışanları, hem Lefkoşalılar hem de başkentin içine düştüğü durum açısından üzüntü ve utanç verici olduğunu belirtti. Bu konuda, haftalardır iktidar tarafından bir çözüm üretilememesinin ve Lefkoşalıların çöplerle yaşamasına adeta seyirci kalınmasının, Lefkoşa halkına yapılan büyük bir saygısızlık olarak kabul ettiğini ifade etti.

Siber açıklamasında şöyle dedi:

“Hiçbirimiz hem beden hem ruh sağlığımızı tehdit eden, yaşam kalitemizi yerlerde süründüren bir çöp şehirde yaşamayı hak etmiyoruz. Salgın hastalıklar baş göstermeden, acilen iktidarı bu konuda çözüm üretmeye çağırırız. Bizi yönetenlere, öncelikli görevlerinin, toplum sağlığını korumak ve halkının sağlıklı bir çevrede yaşama hakkına saygı duymak olduğunu bir kez daha hatırlatmak isteriz.”

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 558 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler