1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LEFKOŞA’DAKİ 'KAOS' VE ÇÖP KENT!
LEFKOŞA’DAKİ KAOS VE ÇÖP KENT!

LEFKOŞA’DAKİ 'KAOS' VE ÇÖP KENT!

Lefkoşa, tam bir “çöp kent”e dönüştü. Özellikle Lefkoşa’nın arka sokaklarında, çocuklar, çöplerle iç içe kalırken, “Çocuk Bayramı” haftasındaki bu görüntü, ayrıca tarihe geçti. Lefkoşa Belediyesi’nde, Belediye Emekçiler

A+A-Lefkoşa, tam bir “çöp kent”e dönüştü.
Özellikle Lefkoşa’nın arka sokaklarında, çocuklar, çöplerle iç içe kalırken, “Çocuk Bayramı” haftasındaki bu görüntü, ayrıca tarihe geçti.
Lefkoşa Belediyesi’nde, Belediye Emekçileri Sendikası’nın grevi sürerken, hükümetin, sendika ile “özel toplantılar” yaptığı ve farklı teklifler ortaya koyduğu da gündemde tartışılıyor.
Sendika Başkanı Savaş Bozat, sendikalarında, “UBP’li üç belediye başkanı ve iki bakan” tarafından, 250 kişinin işten çıkarılması ve borçların daha uzun vadeye yayılması önerisi yapıldığını açıklarken; Lefkoşa Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları da, “UBP içinde aleyhinde komplo kurmaya çalışanlar varsa, bu durumu tasvip etmediğini” söyledi.
Hükümet, henüz Lefkoşa Belediyesi’ne yönelik “iflas etti” iddialarına ve baş şehrin “çöp kent”e dönüşmesine önlem alamıyor.
Belediye çalışanları ise maaşlarını ödenemediği için eylemlerine devam ediyor.

 


 

 

 

 


 

 

Bu haber toplam 866 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler