1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LEFKOŞA'DA SAĞLIK TEHLİKEDE
LEFKOŞADA SAĞLIK TEHLİKEDE

LEFKOŞA'DA SAĞLIK TEHLİKEDE

ŞEHRİN ORTASINDA ÇÖPLÜK GİBİ! ‘EKİNOKOK’A DAVETİYE! Lefkoşa Lemar Supermarket çöplerini arkada bulunan alana dökmesi bölge haklı ve oradan yürüyerek geçiş yapan vatandaşlar arasında tepkiye yol açtı. Market atıkları, boş kutular, bozu

A+A-

 

 

 

 

ŞEHRİN ORTASINDA ÇÖPLÜK GİBİ!

 

‘EKİNOKOK’A DAVETİYE!

 

 

Lefkoşa Lemar Supermarket çöplerini arkada bulunan alana dökmesi bölge haklı ve oradan yürüyerek geçiş yapan vatandaşlar arasında tepkiye yol açtı. Market atıkları, boş kutular, bozuk malzemeler ve özellikle çürümüş et parçalarının poşetlerden taşması hastalıklara davetiye çıkarıyor. Lefkoşa’nın göbeğinde böyle bir çöp alanının olması hem başkente yakışmıyor hem de şehir içinde gezen turistlere kötü bir görüntü görünüyor. Bölge halkı bir an önce bu çöplere çözüm bulunmasını yetkililerden talep ediyor.

 

DAĞLI: “AÇIK ETLER EKİNOKOK YAYAR”

İç hastalıkları uzmanı Dr. Okan Dağlı da bu tür açıkta duran etlerin daha çok ekinokok enfeksiyonu yaydığını söyledi. Dağlı, geçmiş yıllarda doktor arkadaşı ile yaptığı araştırmada kedi ve köpeklerden yayılan ekinokokun %80’lere vardığını belirtti. Dağlı, bu tür etlerin mezbaha dışında kesilmesi, açık alanlara bırakılması köpekler tarafından tüketilmeye açık olduğunu vurguladı. Ekinokokun köpekler tarafından daha çok çoğaldığını söyleyen Dağlı, çöplerin hastalık yaydığını sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1401 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler