1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LEFKOŞA'DA HİZMET DURDU
LEFKOŞADA HİZMET DURDU

LEFKOŞA'DA HİZMET DURDU

Lefkoşa Türk Belediyesi çalışanlarının cumartesi günü başlattığı eylem devam ediyor. Belediye Emekçileri Sendikası (BES) Başkanı Savaş Bozat, Cumartesi ve Pazar günü sadece işten çıkarılanlarla yaptıkları eylemin bugün, tüm çalışanlarla devam edeceğini

A+A-

 

 

Lefkoşa Türk Belediyesi çalışanlarının cumartesi günü başlattığı eylem devam ediyor.

Belediye Emekçileri Sendikası (BES) Başkanı Savaş Bozat, Cumartesi ve Pazar günü sadece işten çıkarılanlarla yaptıkları eylemin bugün, tüm çalışanlarla devam edeceğini söyledi.

Belediye çalışanlarının hiç bir birimde iş başı yapmayacaklarına dikkat çeken Bozat, hükümetin belediye çalışanlarının sorunlarına acilen çare üretmesi gerektiğini vurguladı.

“SORUNLAR ÇÖZÜLSE BİZ ÇÖPLERİ TOPLARIZ”

Kaymakamlığın başlattığı çöp toplama hareketine de atıfta bulunan Bozat, “Çöp toplamaya çare üreteceklerine, belediye çalışanlarının sorunlarına çare üretsinler. Zaten sorunlar çözülse biz çöpleri toplarız” dedi.

“İZİN VERMEYECEĞİZ”

Lefkoşa halkını düşünerek kaymakamlığın başlattığı çöp toplama hareketine iki gün izin verdiklerini ifade eden Bozat, bundan sonra buna izin vermeyeceklerini de belirtti.

Bozat, işten çıkarılanların iş başı yapmamaları halinde, Lefkoşa’da çöp toplayacak personel kalmadığını savunan Bozat, işten çıkarılan personelin 24’ünün temizlik biriminde çalıştığını belirtti.

Çalışanların maaşlarının ödenmemesinden ötürü zaten sıkıntıda olduğunu, ancak işten çıkarmaların gündeme gelmesiyle daha da sıkıntıya girdiğini söyleyen Savaş Bozat, özellikle karı koca belediyede çalışanların çok zor durumda olduğunu sözlerine ekledi.

Bu arada Kaymakamlığın Lefkoşa’da başlattığı çöp toplama hareketinin devam edeceği bildirildi.

Lefkoşa Türk Belediyesi’nde uzun süredir devam eden krize henüz çözüm bulunamazken, Başkan Cemal Bulutoğluları, Sayıştay raporunu gerekçe göstererek Cuma günü 123 kişinin işine son verildiğini açıklamıştı.

22 kişilik belediye meclis üyelerinden 4’ü istifa ettiklerini açıklarken, meclis toplantıları da uzun süredir yapılamıyor.

Çalışanlar mayıs ve haziran maaşlarını da henüz alamadığı için Cuma günü belediye binasının camlarının da hasar gördüğü gergin eylemler yapılmıştı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1182 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler