1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'LEFKOŞA'DA HEDEF %80'
LEFKOŞADA HEDEF %80

'LEFKOŞA'DA HEDEF %80'

Başbakan İrsen Küçük, pazar günü toplanacak kurultay çerçevesinde dün gece Bağ Restoran’da partili delegelerle bir araya geldi.

A+A-

 

Başbakan İrsen Küçük, politik hayatında hiç bir zaman bölgecilik yapmadığını belirterek, bazı UBP’lilerin Başbakanlığı bir bölgeye taşımaya çalıştığını ancak bunun mümkün olmadığını ifade etti.

Başbakan İrsen Küçük, hedeflerinin kurultay değil, 2014 yılındaki genel ve yerel seçimler olduğunu da yineledi.

Başbakan İrsen Küçük, pazar günü toplanacak kurultay çerçevesinde dün gece Bağ Restoran’da partili delegelerle bir araya geldi.

Başbakan Küçük burada yaptığı konuşmada, UBP’de çok adaylı kongreler olduğunu ancak bu kongrede bir başkan adayının bölgecilik yapmaya çalıştığını ve "2" milletvekilinin de onun peşinde koştuğunu ifade etti.

“UBP BÜYÜDÜ”

Küçük; UBP’nin küçüldüğü yönündeki bazı iddialara da yanıt vererek, gerçekleştirdikleri toplantılarda delegelerin salonları tıklım tıklım doldurduğunu, her toplantıda da bunun böyle olduğunu kaydetti. Küçük, UBP’nin büyüdüğünü ve bunun en büyük kanıtının da sandıktan çıkacağını belirtti.

ANKET SONUÇLARI

Başbakan Küçük, KADEM şirketine yaptırılan anketlerin resmi sonuçlarını kamuoyuyla bugün paylaşacaklarını da belirterek, anket sonuçları hakkında bazı bilgiler verdi.

Küçük, ankete göre, Lefkoşa’da % 75’in üzerinde, Güzelyurt’ta % 68, Girne’de % 60, İskele’de % 58 , Gazimağusa’da % 39,5’a ulaştıklarını anlattı.

Lefkoşa’da hedefin % 80 olduğunu vurgulayan Küçük , Lefkoşalılardan destek talep etti.

“UBP BORÇ BATAĞINDAN KURTULDU”

Yıllarca borç batağında olan UBP’nin borç batağından kurtulduğunu, geçmişte uçan kuşa borcu olan partinin artık hiçbir borcu bulunmadığını belirten UBP Genel Başkanı Başbakan Küçük, kurultay çalışmaları yanında hükümet çalışmalarını da devam ettirdiklerini ifade etti.

“CTP EMANETİ TAŞIYAMADI”

Erken seçime giden CTP-BG’nin halktan aldığı emaneti taşıyamadan devretmek zorunda kaldığını kaydeden Başbakan Küçük, azınlık olarak hükümet kurduklarını ve tek başına iktidar olduklarını anlattı.

Başbakan Küçük, “Asrın Projesi”nin temellerinin atıldığını, Türkiye ile kurulan iyi ilişkiler sayesinde elektriğin de geleceğini kaydetti ve Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesi hakkında bilgi aktardı.

“EKONOMİ YÜZDE 10 İLERLEDİ”

Türkiye AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ın adaya ziyaretine de değinen Başbakan İrsen Küçük, Bakan Bağış’ın KKTC ekonomisinin % 10 ilerlediğini söylediğini hatırlattı.

“İSTİKRARDAN YANA OY KULLANIN”

UBP Genel Başkanı ve Başbakan Küçük, delegelerden istikrardan yana oy kullanmalarını ve desteklerini talep etti.

UBP Lefkoşa İlçe Başkanı Faiz Sucuoğlu da, 2 Ağustos’ta gerçekleştirilen Lefkoşa ilçe seçimlerinde büyük başarı elde ettiklerini belirterek, delegelere desteklerinden dolayı teşekkür etti.

 

 

 

 

Bu haber toplam 463 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler