1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LEFKOŞA YİNE ÇÖPLÜĞE DÖNÜYOR!
LEFKOŞA YİNE ÇÖPLÜĞE DÖNÜYOR!

LEFKOŞA YİNE ÇÖPLÜĞE DÖNÜYOR!

Başkent Lefkoşa’da bazı bölgelerde yine çöp sorunu baş gösterdi. Lefkoşa Çağlayan bölgesinde bulunan Ak Şemsettin Sokak çöplüğe döndü. Sosyal Hizmetler Dairesi’ne bağlı Çocuk Yuvası önünde biriken çöpler, çevre sakinleri ve çocukların sağlığ

A+A-

 

Başkent Lefkoşa’da bazı bölgelerde yine çöp sorunu baş gösterdi.  Lefkoşa Çağlayan bölgesinde bulunan Ak Şemsettin Sokak çöplüğe döndü.  Sosyal Hizmetler Dairesi’ne bağlı Çocuk Yuvası önünde biriken çöpler, çevre sakinleri ve çocukların sağlığını tehdit edici boyuta ulaştı. Çocuk yuvası dışında Cumhuriyet İlkokulu, Öğretmenler Sendikası ve bankasının bulunduğu sokak adeta koktu. Uzun zamandır toplanmayan çöplerin sivrisinek ve kötü kokula neden olduğunu söyleyen çevre sakinleri, belediyenin görevini yeterince yerine getiremediğini söyledi. Belediyenin eyleme girdiği dönemdeki çevre felaketini aratmayan bir görüntü oluştuğuna dikkat çeken yurttaş, “Bu kadarı da olmaz” dedi.

Öte yandan Lefkoşa’daki çöpler konusu dün Meclis’te de gündeme geldi. CTP Milletvekili Ömer Kalyoncu Lefkoşa’da çöplerin toplanmadığını, belediyenin arızalı araçlarını tamir ettiremediğini, bu nedenle çöplerin toplanmasında aksamalar olduğunu söyledi.   

 

 

 

 


Fotoğraflar: Didem MENTEŞ

 

 

 

 

Bu haber toplam 820 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler