1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LEFKOŞA TAKIMLARINA TEKNİK ADAM DAYANMIYOR
LEFKOŞA TAKIMLARINA TEKNİK ADAM DAYANMIYOR

LEFKOŞA TAKIMLARINA TEKNİK ADAM DAYANMIYOR

Telsim Süper Lig’in başlamasının üzerinden üç hafta geçerken, teknik direktörler ile yol ayrımı da başladı. Bu doğrultuda ilk olarak sezon başlamadan önce Küçük Kaymaklı ile Mehmet Ali Özgürgün karşılıklı olarak anlaşarak yol ayrımına gitti. Özgürg

A+A-

 

 

Süper Lig’in arifesinde ve 3’üncü haftasının ardından takımların 4’ü teknik direktörleri ile yol ayrımına gitti. Bu takımların üçü Lefkoşa, biri Girne takımı olarak dikkat çekiyor

 

Ligde teknik adam konusunda en istikrarlı takımlar Doğan Türk Birliği ve Cihangir. Oshan dördüncü, Canova üçüncü sezonlarına takımları ile birlikte merhaba dediler

 

YENİDÜZEN Spor Servisi

 

Telsim Süper Lig’in başlamasının üzerinden üç hafta geçerken, teknik direktörler ile yol ayrımı da başladı.

Bu doğrultuda ilk olarak sezon başlamadan önce Küçük Kaymaklı ile Mehmet Ali Özgürgün karşılıklı olarak anlaşarak yol ayrımına gitti. Özgürgün’ün yerine daha sonra göreve Mustafa Borataş getirildi.

Ligin köklü ekiplerinden Çetinkaya da ligin ikinci haftasında sadece 1 puan alması nedeni ile yönetim teknik direktörü Mehmet Bolkan’ın görevine son vererek takımın başına Turan Altay’ı getirdi.

Ligin arifesine yönetim sıkıntısı yaşayan, daha sonra geçtiğimiz yıldan alacaklarını neden göstererek boykota giden futbolcularla problemi olan Türk Ocağı’nda son olarak geçtiğimiz hafta sonu oynanan maçların arifesinde teknik direktör Kayhan Özerden istifa etti.

Son olarak geçtiğimiz gün Gönyeli’de sıcak gelişmeler yaşandı. Genç bir kadro ile Süper Lig’de mücadele eden Gönyeli, üç maçta puan alamayınca yönetim teknik direktör Mustafa Piro’nun görevine son verdi.

Kısacası lig öncesi ve ligin ilk üç haftasında Lefkoşa takımlarından üç, Girne takımlarından bir teknik direktör görevinden ayrıldı.

 

EN İSTİKRARLI DOĞAN VE CİHANGİR

Ülkemiz futbol liglerinin en üst ligi olarak bilinen, geçtiğimiz yıllarda Birinci Lig, bu yıl ise Süper Lig olarak adlandırılan ligde teknik adam konusunda en istikrarlı takımlar olarak Doğan Türk Birliği ve Cihangir geliyor.

 

OSHAN’IN DÖRDÜNCÜ SEZONU

Süper Lig’in teknik adam konusunda en istikrarlı takımlarından birisi de Doğan Türk Birliği. Teknik direktör Caner Oshan, 2011-2012 sezonu ile birlikte takımın başında dördüncü sezonuna merhaba dedi.

2008-2009 sezonunda Doğan Türk Birliği ile İkinci Lig’de mücadele eden Oshan, takımını bu ligde şampiyon yaparak bir üst lige çıkarmıştı.

Ligdeki ilk sezonunda yine şampiyonluğa uzanma başarısı gösteren Doğan Türk Birliği, geçtiğimiz sezon ligi 3’üncü sırada bitirdi.

Yeni sezonda da hedefi şampiyonluk olan ve ligde şu anda 3 maçta topladığı 6 puan ile 5’inci sırada bulunan Doğan Türk Birliği’nde teknik direktör Caner Oshan, takımı başında dördüncü sezonunu geçiriyor.

 

CANOVA’NIN 3’ÜNCÜ SEZONU

Telsim Süper Lig’in teknik adam konusunda istikrarlı diğer bir takımı Cihangir. Takımın başında üçüncü sezonunu geçiren teknik direktör Fırat Canova, ilk olarak 2009-2010 sezonunda Cihangir’de görev aldı. İlk sezonunda play out maçları oynayan Cihangir ligde kalmayı başarırken, geçtiğimiz sezon ligi 35 puan ile 7’nci sırada tamamladı. Teknik direktör Fırat Canova, takımı ile bu yıl üçüncü sezonunu geçiriyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 879 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler