1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LEFKOŞA İLAÇLANIYOR
LEFKOŞA İLAÇLANIYOR

LEFKOŞA İLAÇLANIYOR

Lefkoşa Kaymakamı Kemal Deniz Dana, Lefkoşa Türk Belediyesi’nin içinde bulunduğu sıkıntılardan dolayı Lefkoşa halkının karşı karşıya kaldığı çevre kirliliği ve insan sağlığını tehdit eden çöp yığınlarının oluşmaya başlaması nedeniyle, dün itibarıyla

A+A-

 

Lefkoşa Kaymakamı Kemal Deniz Dana, Lefkoşa Türk Belediyesi’nin içinde bulunduğu sıkıntılardan dolayı Lefkoşa halkının karşı karşıya kaldığı çevre kirliliği ve insan sağlığını tehdit eden çöp yığınlarının oluşmaya başlaması nedeniyle, dün itibarıyla İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı ile işbirliği içerisinde Lefkoşa’nın ilaçlanması çalışmalarına başlandığını bildirdi.

Dana, yaptığı açıklamada, bu çalışmaların bugün, yarın ve Pazar günü de devam edeceğini belirtti.

ÇÖP YIĞINLARI SAĞLIKLI ŞEKİLDE... HALKA ÇAĞRI

Sıkıntı yaratan çöp yığınlarının sağlıklı bir şekilde ortadan kaldırılması ile ilgili çalışmaların planlamasının da devam etmekte olduğunu vurgulayan Lefkoşa Kaymakamı Dana, “Bu planlamayı ciddi ve hassas bir şekilde yapıyoruz, çünkü halkımızın isteği, çöplerin sağlıklı bir şekilde kaldırılmasıdır. Bu yöndeki çalışmalarımız büyük bir hassasiyet içinde devam ediyor” dedi. Dana, Lefkoşa halkına, çöplerini büyük siyah poşetlerde biriktirmeleri ve ekiplere yardımcı olmaları çağrısı yaptı.

Lefkoşa Kaymakamı Dana açıklamasında, başkent Lefkoşa’nın Kurban Bayramı’na sağlıklı bir ortamda girmesi için her kesime sağduyulu davranması çağrısı da yaptı.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 715 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler