1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Lefkoşa Duatlonu’na büyük ilgi
Lefkoşa Duatlonu’na büyük ilgi

Lefkoşa Duatlonu’na büyük ilgi

Kıbrıs Türk Triatlon Federasyonu, Lefkoşa Olimpik Duatlonu organizasyonunu düzenledi

A+A-

Kıbrıs Türk Triatlon Federasyonu Pazar günü 2015 sezonunun ikinci yarışması olan Lefkoşa Olimpik Duatlonu organizasyonunu düzenledi. Ares, Aspava, Göçmenköy, Lefkoşa Türk Belediyesi, Tüfekçi spor kulüplerinin yanı sıra ferdi sporcuların da yer aldığı organizasyon kalabalık bir katılımla gerçekleştirildi. Genel Klasman erkeklerde Aspava Spor Kulübü sporcusu Veli Atikoğlu ve kadınlarda Tüfekçi Spor Kulübü’nden İmre Güvener’in birinci olduğu organizasyonda oluşan dereceler şu şekilde:

Genel Klasman Kadın (10 km – 40 km – 5 km)
1. İmer Güvener (Tüfekçi Spor Kulübü) 2:48:24
2. Fezile Işık (LTB Spor Kulübü) 2:51:23

Genel Klasman Erkek (10 km – 40 km – 5 km)
1. Veli Atikoğlu (Aspava Spor Kulübü) 2:06:19
2. Umut Çavuşoğlu (Ferdi) 2:06:44
3. Kemal Elektrikçi (Ferdi) 2:06:47

Olimpik Duatlon (10 km – 40 km – 5 km - Büyükler – Kadın)
1. İmer Güvener (Tüfekçi Spor Kulübü) 2:48:24

Olimpik Duatlon Erkek (10 km – 40 km – 5 km - Büyükler 1 – Erkek)
1. Veli Atikoğlu (Aspava Spor Kulübü) 2:06:19
2. Kemal Elektrikçi (Ferdi) 2:06:47
3. Mehmet Bebek (Aspava Spor Kulübü) 2:08:22
4. Ali Dükyancı (Tüfekçi Spor Kulübü) 2:11:09
5. Mustafa Bıyıklı (Aspava Spor Kulübü) 2:11:49
6. Sermet Buran (Tüfekçi Spor Kulübü) 2:12:17
7. Mehmet Korkut (Aspava Spor Kulübü) 2:18:52
8. Güral Gerçek (Aspava Spor Kulübü) 2:22:47
9. Berkay Ramiz (Tüfekçi Spor Kulübü) 2:25:03
10. İnsel Üstüner (Tüfekçi Spor Kulübü) 2:25:04
11. Şahin Oğluekiz (Tüfekçi Spor Kulübü) 2:31:39

Olimpik Duatlon (10 km – 40 km – 5 km - Büyükler  2 – Erkek)
1. Umut Çavuşoğlu (Ferdi) 2:06:44
2. Hüseyin Arhan (Ares Spor Kulübü) 2:08:49
3. Ekrem Kaide (Aspava Spor Kulübü) 2:09:33
4. Enver Soyel (Tüfekçi Spor Kulüü) 2:11:37
5. Emre Özbilge (Göçmenköy Spor Kulübü) 2:16:48
6. Ahmet Özsoy (Ares Spor Kulübü) 2:19:26
7. Özgür Eroğlu (Aspava Spor Kulübü) 2:23: 31

Olimpik Duatlon (10 km – 40 km – 5 km – Masterler – Kadın)
1. Fezile Işık (LTB Spor Kulübü) 2:51:23

Olimpik Duatlon (10 km – 40 km – 5 km – Masterler – Erkek)
1. Murat Çiftçi (Aspava Spor Kulübü) 2:10:49
2. Çağan Öztuna (Ares Spor Kulübü) 2:11:19
3. Yankı Karadağlı (Aspava Spor Kulübü) 3:32:34
4. Umut Şen (Aspava Spor Kulübü) 2:42:54

Sprint Duatlon (5 km – 20 km – 2,5 km – Gençler – Kız)
1. Öykü Mehmetoğlu (Aspava Spor Kulübü) 1:20:36
2. Ayşa Küçükakça (Ares Spor Kulübü) 1:21:34

Sprint Duatlon (5 km – 20 km – 2,5 km – Gençler – Erkek)
1. Nicola Chintau (Tüfekçi Spor Kulübü) 1:17:23

Sprint Duatlon (5 km – 20 km – 2,5 km – Büyükler – Kadın)
1. Melek Bilge (Aspava Spor Kulübü) 1:22:28

Sprint Duatlon (5 km – 20 km – 2,5 km – Büyükler 1 – Erkek)
1. Hasan Karşılı (Göçmenköy Spor Kulübü) 1:10:55

Sprint Duatlon (5 km – 20 km – 2,5 km – Masterler – Kadın)
1. Pembe Abohorlu (Aspava Spor Kulübü) 1:41:23

Sprint Duatlon (5 km – 20 km – 2,5 km – Masterler – Erkek)
1. Cemal Şevket (Aspava Spor Kulübü) 1:19:24
2. Caner Aspava (Aspava Spor Kulübü) 1:33:17

Süper Sprint Duatlon (2.5 km – 6.6 km – 2.5 km – Yıldızlar – Kız)
1. İlayda Basmacı (Aspava Spor Kulübü) 0:47:28

Süper Sprint Duatlon (2.5 km – 6.6 km – 2.5 km – Yıldızlar – Erkek)
1. Evren Yıldırım (Aspava Spor Kulübü) 0:38:14
2. Necati Oktay (Ferdi) 0:38:19
3. Mehmet Açıkgül (LTB Spor Kulübü) 0:41:52
4. Berke Berkut (Ferdi) 0:42:15
5. Doğay Malek (Ferdi) 0:42:59

Bu haber toplam 706 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler