1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LEFKOŞA ÇÖPE TESLİM EDİLDİ
LEFKOŞA ÇÖPE TESLİM EDİLDİ

LEFKOŞA ÇÖPE TESLİM EDİLDİ

Sancar, Lefkoşa halkının sağlığı daha fazla tehlikeye girmeden bu konuda yetki sahibi makamları göreve davet ettiklerini söyledi.

A+A-

 

Konyalılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Hüseyin Sancar, Lefkoşa halkının sağlığı daha fazla tehlikeye girmeden bu konuda yetki sahibi makamları göreve davet ettiklerini söyledi.

Sancar yaptığı yazılı açıklamada, Lefkoşa’nın; BES, hükümet ve belediye yönetimi tarafından kaderine terk edildiğini savunarak, bu durumu hayretle izlediklerini kaydetti.

Belediye çalışanlarının grevi nedeniyle Lefkoşa sokaklarının çöplüğe döndüğünü, Lefkoşa’daki görüntünün her geçen gün çirkinleştiğini söyleyen Sancar, özel şirketlerin ve kaymakamlığın iyi niyetli girişimleri sonucu bazı bölgelerdeki çöplerin kaldırıldığını, ancak bu durumun kentin tamamına yansımadığını kaydetti.

Özellikle Lefkoşa Surlariçi’ndeki çöplerin haftalardır toplanmadığını söyleyen Sancar, Lefkoşa Türk Belediyesi yönetimi, BES ve hükümetin Lefkoşalının derdine çare üretmekten aciz olduğu görüşünü savundu.

Sancar, artık buna bir “dur” denilmesi gerektiğini vurguladı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 537 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler