1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LEFKOŞA ÇÖP KENTE DÖNÜŞTÜ... UBP DE SORUMLU
LEFKOŞA ÇÖP KENTE DÖNÜŞTÜ... UBP DE SORUMLU

LEFKOŞA ÇÖP KENTE DÖNÜŞTÜ... UBP DE SORUMLU

CTP Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, LTB’nin bugün içerisine düştüğü durumdan Belediye Başkanı kadar UBP hükümetinin de sorumlu olduğunu kaydetti

A+A-

 

 

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB)’nin bugün içerisine düştüğü durumdan Belediye Başkanı kadar UBP hükümetinin de sorumlu olduğunu kaydetti.

UBP’nin ülkeyi yönetirken takındığı “umursamaz ve vurdumduymaz” tavrın bir benzerinin Lefkoşa Türk Belediyesi’nin yönetiminde yaşandığını savunan Yorgancıoğlu, belediyenin ekonomik kaynaklarının tüketilmesinde daha çok UBP hükümetinin sorumluluğu bulunduğunu ifade etti.

Yorgancıoğlu yazılı açıklamasında, uluslararası alanda tanınmışlığı bulunan LTB’nin bugün içine düşürüldüğü durumun içler acısı olduğunu kaydederek, çalışanların maaşlarını alamadıkları için grev yaptığını, diğer alacaklıların da alacaklarını tahsil edemediklerini hatırlattı.

 

YOL VE ALTYAPI YATIRIMLARI DURDU

 

Yollar ve altyapı yatırımlarının durduğunu, 12. gününe giren grev nedeniyle başkent Lefkoşa’nın “büyük bir çöplüğe” dönüştüğünü ifade eden Yorgancıoğlu, yakında salgın hastalıkların Lefkoşa’da görülmeye başlayacağını kaydetti.

Yorgancıoğlu, grevin yasaklanması değil, tam tersine greve neden olan etkenlerin ortadan kaldırılması gerektiğini belirterek, CTP’li belediye başkanlarının yönettiği yerel yönetimlerde her yönüyle yaşanan gelişmelerle Lefkoşa’da yaşananlar arasında mukayese kabul etmeyecek fark bulunduğunu ekledi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 560 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler