1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LEFKOŞA BELEDİYE TİYATROSU'NDAN YENİ OYUN
LEFKOŞA BELEDİYE TİYATROSUNDAN YENİ OYUN

LEFKOŞA BELEDİYE TİYATROSU'NDAN YENİ OYUN

Lefkoşa Belediye Tiyatrosu 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde perdelerini “Ortak Bölenlerin En Büyüğü” oyunla açtı.

A+A-

 

 

Lefkoşa Belediye Tiyatrosu 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde perdelerini “Ortak Bölenlerin En Büyüğü” oyunla açtı.

Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nda, Dünya Tiyatro Günü’ne özel ücretsiz olarak sahnelenen oyunu, Lefkoşa Belediyesi As Başkanı, Meclis Üyeleri ve çok sayıda tiyatro sever izledi.

KARABİBER

Lefkoşa Belediye Tiyatrosu Sanat Yönetmeni Kıymet Karabiber oyun öncesi yaptığı konuşmada, tiyatro severlere hoş geldiniz diyerek, 32 yıldır ayakta duran Belediye Tiyatrosu’nun yeni bir oyunla perdelerini açmanın mutluluğunu yaşamakta olduğunu söyledi.

“Ortak Bölenlerin En Büyüğü”nün Belediye Tiyatrosu’nun bu sezonki üçüncü oyunu olduğunu ifade eden Karabiber, yeni oyunla ilgili seyircileri bilgilendirdi.

Devletin tiyatro binası yokken LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları’nın kararı ve LTB Meclis Üyeleri’nin de onayıyla ilk kez bir tiyatro binası inşaatı başlattığını dile getiren Karabiber, LTB’ye teşekkür etti.

 

ERSOY: “ TİYATRO SEYİRCİ İLE BİRLİKTE VAR OLUR”

LTB Kültür Sanat Koordinatörü Yaşar Ersoy ise seyircilere hitaben “Sizlerle Lefkoşa Belediye Tiyatrosu var oluyor. Bir tiyatro sadece bizlerden ibaret değil, seyirciyle birlikte tiyatro var olur ve yaşar” dedi.

Ersoy, “Yüce Atatürk’ün dediği gibi tiyatro bir memleketin kültür seviyesinin aynasıdır” diyerek bunu ilke olarak benimsediklerini ve ülkenin yurtsever insanları olarak bu aynayı parlatarak göstermek zorunda ve sorumluluğunda olduklarını belirtti.

“ORTAK BÖLENLERİN EN BÜYÜĞÜ”

Günümüz dünyasında iktidar mekanizmasını ele alan “Ortak Bölenlerin En Büyüğü” oyununu Yiğit Sertdemir yazdı, Aliye Ummanel yönetti.

Oyunun dekor kostüm tasarımı Özlem Deniz Yetkili, ışık tasarımı Fırat Eseri, özgün müziği Ersen Sururi, afiş- broşür tasarım ve fotoğraf ise Umut Ersoy’a ait.

Oyunda Barış Refikoğlu, Aytunç Şabanlı, Melek Gözükeleş, Hatice Tezcan, Özgür Oktay ve Döndü Özata rol alıyor.

Oyunun dekor realizatörü Rıza Şen, Işık uygulaması Salih Kanatlı-Fırat Eseri, Görüntü Efekti Mehmet Eseri, Projeksiyon uygulaması Cem Aykut’a ait.

Oyun Cuma ve Cumartesi günleri saat 20.00’da Lefkoşa Belediye Tiyatrosu’nda izlenebilecek.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 661 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler