1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LEFKOŞA BATTI
LEFKOŞA BATTI

LEFKOŞA BATTI

‘KEFEN PARASI DAHİ KALMADI!’ Lefkoşa Türk Belediyesi’nde (LTB) örgütlü Belediye Emekçileri Sendikası, grevde ya da iş yavaşlatma eyleminde olmamalarına karşın, belediyenin ‘iş yapamaz’ duruma geldiğini vurguladı. “

A+A-

 

‘KEFEN PARASI DAHİ KALMADI!’

 

Lefkoşa Türk Belediyesi’nde (LTB) örgütlü Belediye Emekçileri Sendikası, grevde ya da iş yavaşlatma eyleminde olmamalarına karşın, belediyenin ‘iş yapamaz’ duruma geldiğini vurguladı.

“Kefen dahi kalmadı” diyen BES Başkanı Savaş Bozat, LTB Mezarlığı’nda defin işlemlerinin artık gerçekleştirilemeyecek duruma geldiğini açıkladı. “Kefen yok, taş yok, yazı yazacak boya yok, yıkamada kullanılacak ilaç yok. 20 kişi daha ya gömülür, ya gömülmez, 21’inci kişi için malzeme yok” diyen Bozat, defin için gerekli malzemelerin alındığı yerlere de yüklü miktarda borç olduğu için artık malzeme alınamadığına dikkat çekti.

Yüksek miktarlı borçlanmalarda, bugün belediyeyi kurtarmaya soyunan Meclis Üyeleri’nin imzaları olduğunu vurgulayan BES Yetkilileri, Belediye Başkanı Cemal Bulutoğluları, belediyenin bu duruma gelmesine yol açan icraatlarda imzası olan Belediye Meclis Üyeleri ve Hükümeti görevlerinden istifa etmeye çağırdı.

 

HABERİN AYRINTILARI BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

Bu haber toplam 812 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler