1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LEFKE’YE İHTAR VERİLDİ
LEFKE’YE İHTAR VERİLDİ

LEFKE’YE İHTAR VERİLDİ

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu oynanan Telsim Süper Lig ve Telsim 1.Lig maçları ile ilgili olarak Disiplin Kurulu'na intikal ettirilen müsabaka isim listeleri, hakem, gözlemci ve saha komiserleri raporları ışığında aldığı kararları bir gen

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu oynanan Telsim Süper Lig ve Telsim 1.Lig maçları ile ilgili olarak Disiplin Kurulu'na intikal ettirilen müsabaka isim listeleri, hakem, gözlemci ve saha komiserleri raporları ışığında aldığı kararları bir genelge ile yayınladı.

Çetinkaya ile Lefke arasında oynananTelsim Süper Lig "A" takımlar müsabakası boyunca taraftarlarının toplu halde çirkin ve kötü tezahüratta bulundukları gözlemci raporlarından tespit edilen Lefke’ye ihtar cezası verilmesine oybirliği ile karar verildi.

Dumlupınar ile Serdarlı arasında oynanan Telsim 1.lig U19 müsabakasında hakeme sarf ettiği hakaretiniz sözleri nedeniyle yönetici olarak bulunduğu kulübeden ihraç edilen Serdarlı GBSK yöneticisi Ergin Mulla'ya hakem raporu ışığında benzeri fiili aynı sezon içerisinde ikinci kez işlemesi de dikkate alınarak 30 gün hak mahrumiyeti cezası verilmesine karar verildi.
Mormenekşe ile Baf Ülkü Yurdu arasında oynanan Telsim 1.lig U19 müsabakasının bitiş düdüğünden sonra hakem soyunma odasının önüne gelerek hakemlere ve KTFF'na yönelik hakaretlerde bulunduğu hakem raporlarından tespit edilen Baf Ülkü Yurdu’nun futbolcusu Rezvan Özsakallı'ya 3 resmi müsabakadan men cezası verilmesine karar verildi.
Karşıyaka ile Ağırdağ arasında oynanan Telsim 2. Lig Batı grubu "A" takımlar müsabakasında maçın hakemlerine yönelik ağır hakaret ve küfürlerde bulunduğu hakem raporlarından tespit edilen Karşıyaka sağlık görevlisi Halil Arıkhan'a 30 gün süreyle soyunma odası ve yedek kulübesine giriş yasağı cezası verilmesine karar verildi.

TOPLAMDA 17 MAÇ CEZA

Dağyolu ile Yalova arasında oynanan Telsim 2.lig Batı U19 müsabakasından sonra çıkan kavgaya karıştıkları hakem ve gözlemci raporlarından tespit edilen Dağyolu futbolcusu Gazi Beşiktaş’a 5 ve Yalova futbolcusu Tayfun Soro’ya sarı kart cezası da eklenerek 6 maç ceza verildi. Aynı olayda, yine kavgaya karıştıkları tespit edilen Yalova futbolcusu Orçun Tip ile Remzi Yeltekin'e ve Dağyolu futbolcusu Burak Güldalı'ya 3'er resmi müsabakadan men cezası  verilmesine karar verildi. Yalova SK ilk yardım görevlisi Murat Arslan ve Dağyolu SK yöneticisi Osman Erkut'a 21 gün hak mahrumiyeti cezası verilmesine karar verildi.
Dörtyol ile Akova takımları arasında Telsim 2.lig U19 karşılaşmasında, rakip takım futbolcusuna saldırıda bulunduğu hakem raporundan tespit edilen Dörtyol futbolcusu Ali Tutar'a Disiplin Talimatı 46/1'in ihlalinden dolayı 5 resmi müsabakadan men cezası verilmesine, ayrıca müsabakanın bitişini müteakip, rakip takım yedek kulübesine giderek gelişi güzel yumruk salladığı hakem raporundan tespit edilen Dörtyol futbolcusu Enes Tayip Gök'e 5 resmi müsabakadan men cezası verilmesine, ancak işlenen fiilin teşebbüs safhasında kalması nedeni ile cezanın azaltılarak 3 resmi müsabakadan men cezası olarak takdir edilmesine karar verildi.

KIRMIZI KART CEZALILARI

3 Maç: Ahmet Gündoğdu (Hamitköy)

2 Maç: Ekrem Keleşzade (Gençlik Gücü), Korcan Çakır (Binatlı), İbrahim Karadeniz (Hamitköy), Zeki Taçsoy (Karşıyaka)

1 Maç: Joseph Amoah (B.Bağcıl), Kemal Uzunoğlu (Mağusa T.G.), Zuma Kamara (Doğan T.B.), Mehmetnur Alıcı (Tatlısu), Ahmet Çetin Yılmaz (Türk Ocağı), Halil Ceylangüden (Binatlı), Hüsnü Mercan (Hamitköy), Burak Tünsay (Mormenekşe), Kerem Sönmez, Fırat Borak (Dipkarpaz), Mustafa Alp, Mehmet Sülün (Mehmetçik), Serkan Tekin (Mutluyaka), Soyer Terkan, Arda Özkan (Ağırdağ), Erhan Yeşilyayla (Denizli), Mustafa Göktaş (Dağyolu), Sergülen Rüstemoğlu (Yalova), Bostan Şengül Umarlar (Pınarbaşı)

 

SARI KART CEZALILARI

Kadir Doğan (Maraş), Eren Can Aslan (Binatlı), İsmail Pazar, Eray Akten (Dumlupınar), Kenan İrfanoğlu, Ramadan Hüdaoğluları, Ali Akoğlu (Çanakkale), Salih Dağ, Mustafa Bakır, Muammer Akın (Dipkarpaz), Tanju Kaya (Akova), Ahmet Kandır (Görneç), Akos Seper (Yenicami), Arkın Kasapoğlu (Turunçlu), Eray Asker (Girne H.E.), Özkan Gaziler (Türkmenköy), Hasan Atalay (Maraş), Ahmet Karal (Ozanköy), Sami Ergazi (Mormenekşe), Oğuz Yanmış (Esentepe), Ahmet Toprak (Mutluyaka), Tayfun Soro (Yalova), Mehmet Mahmut (Hamitköy), Feridun Sungur (Lefke), Mehmet Kırdar (Pınarbaşı)

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 798 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler