1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LEFKE’YE DURMAK YOK
LEFKE’YE DURMAK YOK

LEFKE’YE DURMAK YOK

Lefke Türk Spor Kulübü (LTSK) Voleybol takımı çalışmalarına devam ediyor. Geçtiğimiz yıl faaliyete geçen voleybol şubesinin en büyük hedefi alt yapıdan voleybolcu yetiştirip başarıya bu şekilde ulaşmak. Aynı zamanda Lefke Gazi Lisesi alt yapısını da oluşt

A+A-

 

Lefke Türk Spor Kulübü Voleybol takımları yaz boyunca da çalışmalarını sürdürüyor

 

 

 

YENİDÜZEN Spor Servisi

 

Lefke Türk Spor Kulübü (LTSK) Voleybol takımı çalışmalarına devam ediyor. Geçtiğimiz yıl faaliyete geçen voleybol şubesinin en büyük hedefi alt yapıdan voleybolcu yetiştirip başarıya bu şekilde ulaşmak. Aynı zamanda Lefke Gazi Lisesi alt yapısını da oluşturan voleybol şubesi haftada beş gün Lefke Avrupa Üniversitesi Kapalı Spor Salonunda çalışıyor.

Yaz ayı boyunca devam edecek çalışmalar zaman zaman plaja kaydırılıp özellikle plaj voleyboluna katılan sporcular antre edilecek.

Bölgede yapılan taramadan sonra ilkokul 2-5 sınıf arasında yetenekli öğrenciler tespit edildi. Tespit edilen öğrencilere öncelikle arkadaşlık, takım olma ve paylaşma duygusu öğretildi. Daha sonra teknik çalışmalara başlanıp temel hareketler öğretilmeye başlandı.

Alt yapı çalışmaları haftada üç gün yapılmakta.  Önümüzdeki yıl yıldızlar ve gençler liginde Lefke’yi temsil edecek olan voleybolcular ise daha farklı bir çalışma programına tabi tutuldu.

 

MERAL – YETER İKİLİSİ BEĞENİ TOPLUYOR

Yaz boyunca devam edecek çalışmalarda ilk iş olarak fiziki özelliklerin geliştirilmesi ön plana çıkartıldı. Şu anda plaj voleyboluna katılan sporcularımız bu yönde çalıştırılıyor.

Henüz 15 yaşında olan Meral-Yeter ikilisi bu yıl katıldıkları büyük bayanlar turnuvasında büyük bir başarıya imza atarak final oynadı.

Diğer sporcularımız da başarılı skorlar elde etti. Yaz boyunca devam edecek plaj voleybolu turnuvalarına kulüp olarak katılıp sporcularımızın büyük bir deneyim kazanmasını sağlayacağız. Bu sayede kulüp takımı ve aynı zamanda Lefke Gazi Lisesi takımı önümüzdeki yıl çok daha güçlü ve iddialı olacak.

 

MÜKELLEF BİLGİ ALDI

Lefke Türk Spor Kulübü başkan ve yönetimi voleybol takımında çalışmalara ciddi anlamda destek veriyorlar. Bu bağlamda geçtiğimiz gün gerçekleştirilen çalışmayı yerinde izleyen Başkan Yıltaç Mükellef, voleybol takımları hakkında antrenör Çilen Ulusoy’dan bilgi aldı. Birçok yaş kategorisinde voleybolcu bulunan altyapıya destek veren Mükellef’in çalışmalardan gayet memnun olduğu belirtildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 591 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler