1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LEFKE’NİN ÜZERİNDE KARABULUTLAR DOLAŞIYOR
LEFKE’NİN ÜZERİNDE KARABULUTLAR DOLAŞIYOR

LEFKE’NİN ÜZERİNDE KARABULUTLAR DOLAŞIYOR

Telsim Süper Ligi’nin ilk yarısında yabancı oyuncu problemleri ile boğuşan ve devreyi sadece TC’li Feridun Sungur’la tamamlayan Lefke’de sıkıntılar bitmiyor. Menekşe-beyazlılar devre arasında Feridun Sungur’u Mağusa Türk Güc

A+A-

 

 

Tazemeta’nın takımı Ekvator Ginesi’nin Afrika Kupası’nda yoluna devam etmesi, Heinel Backhaus’un TOL maçı öncesi sakatlanması, kaleci İrfan’ın yine TOL maçında ayağının kırılmasının yanı sıra Kasım’ın sakatlığının devam etmesi, Arif’in de sarı kart cezalısı olması menekşe-beyazlılarda moralleri bozdu

 

 

Telsim Süper Ligi’nin ilk yarısında yabancı oyuncu problemleri ile boğuşan ve devreyi sadece TC’li Feridun Sungur’la tamamlayan Lefke’de sıkıntılar bitmiyor.

Menekşe-beyazlılar devre arasında Feridun Sungur’u Mağusa Türk Gücü’ne verirken, Bora Karadağ, Heinel Backhaus ve Thierry Tazemeta ile anlaşmıştı. Thierry Tazemeta’nın ülkesi Ekvator Ginesi, Afrika Kupası’nda sürpriz yapıp tur atlarken, menekşe-beyazlılar bu oyuncunun gösterdiği performans sonrası adaya gelip gelmeyeceği düşüncesi sardı.

Lefke Teknik Direktörü Mehmet Solkanat, Tazemeta ile burada yaptıkları görüşmede “geleceğim” sözü aldıklarını belirterek, Afrika Kupası sonrasında bu oyuncunun takıma katılmasını beklediklerini, ancak Tazemeta’nın durumun kesinlik kazanmadığını ifade etti. Solkanat, hafta sonu oynadıkları Türk Ocağı maçında birçok pozisyonu değerlendiremediklerini ifade ederek, eksiklerden dolayı dert yandı.

 

ŞANSSIZLIKLAR BİTMİYOR

 

Tazemeta’nın yanı sıra Lefke’nin diğer yabancı statüsündeki oyuncusu Alman Heinel Backhaus’un ise Türk Ocağı maçı öncesi ısınma esnasında kas sıkışması nedeni ile sakatlanması da menekşe-beyazlıları üzen bir başka olay oldu. Bu oyuncudan en az 10 gün faydalanamayacak olan Lefke’de kaleci İrfan’ın da ayağında kırık olduğu açıklandı. İrfan’ın bir ayı aşkın süre takımdan ayrı kalacak olması nedeni ile Lefke’nin kalesini önümüzdeki maçlarda antrenman eksikliği bulunan kaleci Mehmet Özeralp’in koruması bekleniyor.

Lefke’nin gol ayağı Kasım Tağman’ın üst adalesinden geçirdiği sakatlığı devam ederken, bu oyuncunun da hafta sonu oynanacak Bostancı Bağcıl maçına yetişmesinin zor olduğu öğrenildi.

Lefke’de bu eksikliklerin dışında dört sarı kart cezalısı olan Arif Solkanat da Bağcıl karşılaşmasında takımdaki yerini alamayacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 904 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler