1. YAZARLAR

  2. Çağan Kutgüner

  3. Lefke’nin hüznü Yalova’nın sevinci
Çağan Kutgüner

Çağan Kutgüner

Yazarın Tüm Yazıları >

Lefke’nin hüznü Yalova’nın sevinci

A+A-

Süper Lig’in Doğan Türk Birliği ile birlikte göze hitap eden futbol oynayan diğer iki takımı bu maçta karşılaştı. Sezon başından beri takip ettiğim bu iki takımın maçında çok güzel bir maç olacağı ümidiyle izlememe rağmen sıkıcı ve neredeyse pozisyonsuz bir maç izledik.
Bu maçta diğer maçlarda görmeye alışmadığımız bir olay yaşandı. “Maça seyirci geldi !”
Yaklaşık 150-200 Lefke’den çıkıp Bostancı’ya takımlarını desteklemek için gelirken ev sahibi Yalova’nın da seyircisi maçta hazır olunca küçücük tribün bir anda doldu. Demek ki seyirci gelebilmesi için takımın bir hedefi olması ve bu hedefe inanması gerekiyor.
Neyse, maça geçecek olursak baştan sona orta saha mücadelesi içerisinde geçen bir maçta, ilk yarıda Lefke daha atak oynayan ve gol pozisyonları üretmeye çalışan bir takım görüntüsündeydi. Ancak Lefke atak oynamasına karşın bir türlü istediği şansları yakalayamadı. Yani ilk yarı itibariyle net denecek bir pozisyon üretemeyen Lefke sadece uzaktan şutlar veya duran toplarla kaleye yaklaşabildi. Yalova ise golcü Burak’ın cezalı durumda olması ve yedek bir forvetin olmaması nedeniyle ileri uçta kanat oyuncusu Zekai ile orta saha oyuncusu Ertuğ’a yer verdi. Bu iki oyuncu karşı kaleye tek bir şut bile atamadan maçı tamamladılar.
İkinci yarıda oyun Lefke’nin istediği gibiydi görünüşte ama asıl oyunu elinde tutan Yalova oldu. Tüm takım olarak iyi bir savunma yapan Yalova, Lefke kalecisi Mehmet Özerlp’ı neredeyse hiç görmedi. Ertuğ’a uzun toplar atan ve sağdan Zekai ile çıkmaya çalışan Yalova defansif anlayışı o kadar benimsedi ki bu iki oyuncuya ataklarda yardım etmeye dahi çıkmadılar.
Lefke ikinci yarıda Yalova sahasında oynasa da kapalı defans arasında net pozisyon bulamadı. Hiç bir pozisyon oyuncuları heyecanlandıramayınca Lefke bir türlü geçtiğimiz maçlarda görmeye alıştığımız iştahlı oyununu sergileyemedi.
Kendi görüşüm Lefke hafta içi oynanan kupa maçının yorgunluğu üzerinden atamamış gibi, belki ilk yarıda yakaladıkları pozisyonları değerlendirmiş olsalar Yalova’yı açabilirlerdi ama ilk yarıda gol olmayınca ikinci yarı Yalova bir puana kenetlendi ve amacına ulaştı.
Yalova ise küme düşme hattında olduğundan Lefke’den aldığı bir puana sevindi. Süper lig’de tutunmak istiyorlarsa önümüzdeki haftalarda Burak’ın da gelişiyle üç puan serisi yakalamaları gerek.

Bu yazı toplam 1368 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar