1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LEFKELİLER'DEN DÜRÜST'E ÇAĞRI
LEFKELİLERDEN DÜRÜSTE ÇAĞRI

LEFKELİLER'DEN DÜRÜST'E ÇAĞRI

Lefke Sivil Toplum Örgütleri, her yıl 100 öğrencinin kayıt yaptırması gereken Lefke Gazi Lisesi’nin (LGL), “yasadışı yollarla alınan belgelerle başka yere kayıt yaptırılması nedeniyle” kapanma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığını iddia e

A+A-

 

 

Lefke Sivil Toplum Örgütleri, her yıl 100 öğrencinin kayıt yaptırması gereken Lefke Gazi Lisesi’nin (LGL), “yasadışı yollarla alınan belgelerle başka yere kayıt yaptırılması nedeniyle” kapanma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığını iddia ederek, bunun önlemesi amacıyla Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’ü göreve davet etti.

Örgütler tarafından konuyla ilgili olarak bugün yapılan yazılı açıklamada, Lefke bucak ve belediye sınırları içerisinde her yıl yaklaşık 130 öğrencinin farklı ilkokullardan mezun olarak orta eğitime başlamak durumunda olduğu belirtildi.

Açıklamada, bu öğrencilerin 30 kolejlere kayıt yaptırırken, ortalama 100 öğrencinin de doğal olarak LGL’nin orta bölümüne kayıt yaptırması gerektiğine işaret edildi.

Bu noktada, “yasadışı yollarla alınan ve gerçeği yansıtmayan ikamet belgeleriyle Lefke belediye sınırları içerisinde öğrencilerin LGL orta bölümü dışındaki okullara kayıt yaptırmasının önlenmesi” gerektiği belirtilerek, bu konuda iki ay önce Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst başta olmak üzere Güzelyurt Kaymakamı’nın ziyaret edildiği hatırlatılan açıklamada, bu konuda daha o zamandan önlem istedikleri ifade edildi.

Açıklamada, Dürüst’e “LGL’nin kapısına kilit vurulup kapanmasını istemiyorsa, Lefke belediye sınırları içerisinde oturup da ilkokullardan mezun olan öğrencilerin LGL orta bölümü dışındaki okullara kayıt yaptırmalarını önlemesi” gerektiği görüşü kaydedildi.

Açıklamada, LGL’nin her türden fiziki, öğretmen ve personel eksikliğinin ivedilikle tamamlanması gerektiği anlatılarak, Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Dürüst göreve davet edildi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 903 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler