1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LEFKE'DEN TURİZM BAKANI'NA ÇAĞRI
LEFKEDEN TURİZM BAKANINA ÇAĞRI

LEFKE'DEN TURİZM BAKANI'NA ÇAĞRI

Lefke Yöresi Sivil Toplum Örgütleri, Gemikonağı Koyu’na petrol dolum tesisi kurulmasına karşı olduklarını kaydederek, Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel’e “Geliniz bu tarihi ve kültürel eserlerle dolu eşsiz doğaya sahip Lefke yöres

A+A-

Lefke Yöresi Sivil Toplum Örgütleri’nden Turizm Bakanı’na çağrı

“Petrol dolum tesisi değil turizm yatırımı istiyoruz”

·        “Lefke Yöresi Sivil Toplum Örgütleri olarak Gemikonağı Koyu’na petrol dolum tesisi kurulmasına, yayınladığımız deklarasyonda da belirttiğimiz haklı gerekçelerle kesinlikle karşıyız ve bu yatırıma kesinlikle geçit vermeyeceğiz."

Lefke Yöresi Sivil Toplum Örgütleri, Gemikonağı Koyu’na petrol dolum tesisi kurulmasına karşı olduklarını kaydederek, Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel’e “Geliniz bu tarihi ve kültürel eserlerle dolu eşsiz doğaya sahip Lefke yöresi ve onun incisi eşsiz Gemikonağı Koyu’nu bir turizm cennetine çevirelim” çağrısı yaptı.
Lefke Yöresi Sivil Toplum Örgütleri tarafından yapılan yazılı açıklamada, Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel’in, henüz ortada bir ÇED Raporu bulunmadığı ve bunun için müracaat yapıldığını beyan etmesi samimiyetinin bir göstergesi olarak değerlendirildi.
Geçtiğimiz hafta YAGA Başkanı Derviş Besimler’in Lefke Belediye binasında düzenlediği toplantıda, Lefke Belediye Başkanı Mehmet Zafer’in “ÇED Raporu elimde” diyerek elinde tuttuğu bir dokümanı katılımcılara gösterdiği, ancak içeriğini açıklamadığı savunulan açıklamada, Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Üstel’e ÇED Raporu hazırlatma yönüne gitmemesi ve bu yönde harcama yaptırmama çağrısında bulunuldu.
Açıklamanın sonunda şu görüşlere yer verildi:
“Lefke Yöresi Sivil Toplum Örgütleri olarak Gemikonağı Koyu’na petrol dolum tesisi kurulmasına, yayınladığımız deklarasyonda da belirttiğimiz haklı gerekçelerle kesinlikle karşıyız ve bu yatırıma kesinlikle geçit vermeyeceğiz.
Sayın Üstel, siz Turizm, Kültür ve Çevre Bakanısınız. Geliniz bu tarihi ve kültürel eserlerle dolu eşsiz doğaya sahip Lefke yöresi ve onun incisi eşsiz Gemikonağı Koyu’nu bir turizm cennetine çevirelim.”

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1015 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler