1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LEFKE'DE YÜZLER GÜLDÜ
LEFKEDE YÜZLER GÜLDÜ

LEFKE'DE YÜZLER GÜLDÜ

Lefke Bölgesi Sivil Toplum Örgütlerinin, Lefke bölgesine yapılması düşünülen Petrol Dolum Tesis projesinde ÇED raporunun uygun olmamasından dolayı, projenin bölgede uygulanmasından vazgeçilmesi ile ilgili basın açıklaması gönderdi. Açıklama şöyle;

A+A-

 

 

Lefke Bölgesi Sivil Toplum Örgütlerinin, Lefke bölgesine yapılması düşünülen Petrol Dolum Tesis projesinde ÇED raporunun uygun olmamasından dolayı, projenin bölgede uygulanmasından vazgeçilmesi ile ilgili basın açıklaması gönderdi.

 

Açıklama şöyle;                               

 

“19/9/2011 tarihinde Turizm ve Çevre Bakanlığından yapılan açıklama ile Lefke Bölgesine akaryakıt dolum tesisi yapılması amacıyla anılan bakanlığa sunulan ön ÇED raporunun inceletildiği, inceleme neticesinde Lefke Bölgesinin belirtilen tesislerin kurulması için uygun bulunmadığını ve  müteşebbis firmaya bunun bildirildiğini  kamuoyuna duyurulmuştur.

         Turizm ve Çevre Bakanlığının konuya duyarlı davranması, titiz bir inceleme yaptırması, bu konuda çalışma yapan Sivil Toplum Örgütlerinin bilimsel çalışmalarını, yöre halkının , esnafının , üreticisinin görüş ve önerilerini dikkate almasıyla vardığı netice,  Lefke ve Yöresi Sivil Toplum Örgütleri arasında memnuniyet yaratmıştır.

Lefke ve Yöre halkının hassasiyetini ve bilimsel doğrularını dikkate alarak karar verdikleri için, başta hükümet başkanı Başbakan Sn. İrsen Küçük ve Turizm ve Çevre Bakanı Sn. Ünal Üstel’e bu konuda olmak üzere tüm yetkililere teşekkürlerimizi sunarız. Bu arada Sivil Toplum Örgütlerimizin haklı mücadelesine omuz veren, katkı koyan, Birlik, dayanışma içinde mücadele veren  Lefke ve Yöre Halkına,  ve Lefke bölgesi dışındaki başta, Biyoloklar Derneği, Yeşil Barış Hareketi, Çevre Koruma Vakfı , (ÇEKOVA), Çevre Mühendisleri Odası, Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği, Kıbrıs Türk Tabipleri Odası ve Kıbrıs Türk Diş Tabipleri Odası ve diğer tüm sivil toplum örgütlerine, medya kuruluşlarına, düşünür ve köşe yazarlarına da ayrıca teşekkür ederiz.

         Lefke ve Yöresinin yapılacak Turizm, Eğitim, Tarım, Marina, Liman ve benzeri temiz yatırımlar için Lefke Yöresi Sivil Toplum Örgütleri olarak her türlü işbirliği ve katkıyı koymaya hazır olduğumuzu da vurgularız.”    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Bu haber toplam 923 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler