1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LEFKE’DE KADRO SIKINTISI
LEFKE’DE KADRO SIKINTISI

LEFKE’DE KADRO SIKINTISI

Yarın Yenicami ile karşılaşacak olan Lefke, dün maçın oynanacağı Gönyeli Stadı’nda son antrenmanını gerçekleştirdi. Lefke’de sakat ve cezalı oyuncuların bulunması Teknik Direktör Mehmet Solkanat’ın kadro kurmada sıkıntı yaşamasına neden

A+A-

 

 

 

 

 

Yarın Yenicami ile karşılaşacak olan Lefke, dün maçın oynanacağı Gönyeli Stadı’nda son antrenmanını gerçekleştirdi. Lefke’de sakat ve cezalı oyuncuların bulunması Teknik Direktör Mehmet Solkanat’ın kadro kurmada sıkıntı yaşamasına neden olurken, antrenmana katılan futbolcuların gösterdiği performans zorlu Yenicami maçı öncesi Solkanat’ın yüzünü bir nebze olsun güldürdü.

 

SOLKANAT: “KADRO SIKINTISI YAŞIYORUZ ANCAK…”

Antrenman öncesi YENİDÜZEN Gazetesi’ne maç ile ilgili görüşlerini açıklayan Mehmet Solkanat Yenicami’nin kaliteli bir takım olduğunu, sakat ve cezalı oyunculardan dolayı sıkıntı yaşadıklarını ancak bunun bu maçı rakibe verecekleri anlamına gelmediğini belirtti. Solkanat: “Şu anda Yenicami ile mücadele edebileceğimiz en zayıf kadro var elimde. Nedeni orta sahada bir maestro olan Bwele’nin gitmesi, ikinci yabancı oyuncumuzun olmaması, Aziz’in sakat olması, Cahit’in cezalı olması ve Salih Say’ın sakat olması. Tabi ki bu demek değildir, biz sahaya çıktığımızda Yenicami çok rahat galip gelecek. Öyle bir şey söz konusu değildir. Şartlar ne olursa olsun biz iyi bir takımız” diye konuştu.

Yarın oynayacakları maçta öncelikli olarak Yenicami’nin etkili elemanlarını etkisiz hale getirmeye çalışacaklarını belirten Solkanat, kadrolarında bulunan iyi gol ayakları ile gol bulmaya çalışacaklarını belirtti.

 

“HAKEMLERİMİZ STANDARDI YAKALASIN”

Hakemlere de değinen tecrübeli teknik adam “Hakemler lütfen standardı yakalasın. Bize ne karar veriliyorsa, diğer takımlara da aynı kararlar verilsin. Sonuçta bizde bu memleketin bir takımıyız ve Lefke’yiz diye bize farklı gözle bakılmasın istiyorum. Çok sorunlar yaşıyoruz. Lütfen maçlarımızda biraz dikkatli olsunlar” diye konuştu.

 

“PAS TRAFİĞİ YOĞUN BİR TAKIMIZ”

Sentetik zeminde oynanacak maçın kendilerini nasıl etkileyeceğinin sorulması üzerine Solkanat: “Alışık olmadığımız bir saha ancak Gönyeli’ye karşı bu sahada iyi oynadık. Göçmenköy maçında kötü oynadık çünkü zemin kötüydü. Biz ayağa pas yapan, pas trafiği yoğun olan bir takımız. Geçtiğimiz hafta Mağusa Türk Gücü’ne karşı biz oynuyorduk ancak şansızlıklar yaşadık. Bir pozisyon hatası bir de bireysel hatadan o maçı kaybettik. Böyle güzel sahalarda güzel futbol oynamak istiyoruz ancak başta da belirttiğim gibi bunun için kaliteli etkili elemanlarımız olması lazım” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 629 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler