1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LEFKE’DE HEDEF İLK BEŞ
LEFKE’DE HEDEF İLK BEŞ

LEFKE’DE HEDEF İLK BEŞ

Takımları Tanıyalım… Geçtiğimiz 2011 – 2012 futbol sezonunu 6’ncı sırada tamamlayan Lefke, yeni sezon öncesi geçtiğimiz sezon Hamitköy’ü Süper Lig’e taşıyan Mehmetali Özgürgün ile anlaşmıştı. Yetenekli oyuncu Musa Şanlıer&#

A+A-

 

Takımları Tanıyalım…

 

 

Geçtiğimiz 2011 – 2012 futbol sezonunu 6’ncı sırada tamamlayan Lefke, yeni sezon öncesi geçtiğimiz sezon Hamitköy’ü Süper Lig’e taşıyan Mehmetali Özgürgün ile anlaşmıştı. Yetenekli oyuncu Musa Şanlıer’i Çetinkaya’ya veren Lefke, Yenicami’nin gözden çıkardığı golcü futbolcu Kemal Uçaner’i kadrosuna dahil etti. Bölgede diğer liglerde kiralık olarak forma giyen genç oyuncuların takıma geri dönmesi ile kadro bakımından gençleşen Lefke, ilk etap çalışmalarını Ankara Kızılcahamam’da, ikinci etap kamp çalışmalarını ise İzmit Kartepe’de gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz sezon cezası nedeni ile kendi stadı olan Karadağ’da maç yapamayan Lefke, yeni sezon öncesi bu statın zemini ve yeniden elden geçirilmesi çalışmalarını sürdürdü. Ancak saha zeminindeki aksaklıklar nedeni ile Karadağ Stadı’nın yeni sezona yetişip yetişmeyeceği belirsizliğini koruyor.

Geçtiğimiz sezon elde edilen lig 6’ncılığından sonra Lefke yeni sezonda ilk beş içerisinde yer almayı hedefliyor. Bu bağlamda Lefke, Süper Lig kulüpleri için yine zor bir deplasman olacağa benziyor.

 

MÜKELLEF GİDİŞATTAN MEMNUN

Lefke Türk Spor Kulübü başkanı Yıltaç Mükellef, Yenidüzen Spor Servisi’ne daha önce yaptığı açıklamada kulübün yeni sezonda Süper Lig’deki hedefini ilk 5 içerisinde yer almak olarak açıklamıştı. Mükellef ligin yanı sıra kupada gidebilecekleri yere kadar gitmek istediklerini söylerken, yeni sezonda takımın çalışmalarından ve gidişatından memnun olduğunu dile getirmişti.

 

ÖZGÜRGÜN TAKIMDAN UMUTLU

Geçtiğimiz sezon Hamitköy’ü Süper Lig’e taşıyan deneyimli teknik adam Mehmetali Özgürgün, yeni sezonda Lefke’nin başarısı için ter dökecek. Lefke ile anlaşmaya varmasının ardından Yenidüzen Spor Servisi’ne yaptığı açıklamada Özgürgün Lefke’nin genç ve koşan bir takım olduğu nitelendirmesini yapmıştı. Özgürgün ayrıca Lefke’nin lige renk katan bir ekip olduğunu belirtirken, elindeki kadronunun güçlü olmasının hedef büyütmelerine katkı koyduğunu, bu hedefler arasında şampiyonluk da olabileceğini belirtmişti.

 

Lefke’nin 2012-2013 sezonu kadrosu

 

Kaleciler

İrfan Özbay

Ahmet Vatansever

Mehmet Özeralp

 

Savunma

Salih Say

Aykut Esmeraslan

Arif Solkanat

Deniz

Cahit Solkanat

Ersen Esmeraslan

Yakup Esmeraslan

Hüseyin Akaçalı

İsmail Sancak

 

Orta Saha

Buğra Barın

Arif Öztürk

Kemal Solkanat

Salih Oyal

Enver Şener

Rahmi Çelik

 

Forvet

Kasım Tağman

Kemal Uçaner

Aziz Özsakallı

Ali Özbahar

Tuğan Can Giray

 


 

Gelenler

Kemal Uçaner

Ahmet Vatansever

Deniz

 

Gidenler

Musa Şanlıer

Bora Karadağ

 

Lefke’nin ilk devre fikstürü

1. hafta: G.Gücü (D)

2. hafta: Yenicami

3. hafta: K.Kaymaklı

4. hafta: Lapta (D)

5. hafta: Türk Ocağı

6. hafta: B.Bağcıl (D)

7. hafta: Cihangir

8. hafta: Serdarlı (D)

9. hafta: Hamitköy

10. hafta: Doğan T.B. (D)

11. hafta: Göçmenköy

12. hafta: Mağusa T.G. (D)

13. hafta: Çetinkaya

 

 

Bu haber toplam 532 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler