1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Lefke YİM’e Başvurdu
Lefke YİM’e Başvurdu

Lefke YİM’e Başvurdu

Av. Mustafa Asena dün sabah Yüksek İdare Mahkemesi Mukayyitliği’ne Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu aleyhine dava dosyasını (YİM 101-2011) kaydetti. Dosyalanan davanın takip edilerek bugün veya yarın duruşma günü belirlenmesi bekleniyor Lefke Türk Sp

A+A-

Lefke Türk Spor Kulübü, Futbol Federasyonu’nun “ihraç ederiz” tehdidine rağmen Yüksek İdare Mahkemesi’ne dava dosyalandı

 

Lefke YİM’e Başvurdu

 

·        Av. Mustafa Asena dün sabah Yüksek İdare Mahkemesi Mukayyitliği’ne Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu aleyhine dava dosyasını (YİM 101-2011) kaydetti. Dosyalanan davanın takip edilerek bugün veya yarın duruşma günü belirlenmesi bekleniyor

 

YeniDüzen Spor Servisi

Lefke Türk Spor Kulübü dün sabah (06.Temmuz 2011) Yüksek İdare Mahkemesi Mukayyitliğine Futbol Federasyonu aleyhine dava (YİM 101-2011) dosyaladı. Lefke Türk Spor Kulübü adına Av. Mustafa Asena dosya ile ilgili ek çalışmalarını tamamlayıp bugün veya yarın duruşma günü alması bekleniyor.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Lefke Türk Spor Kulübü Basın Sözcüsü Barış Burcu,  Lefke Türk Spor Kulübü’nün Futbol Federasyonu’nun tehditlerine rağmen hakkını aramak için sivil mahkemeye başvuracağını defalarca seslendirdiklerini ifade ederek, bugün yarın duruşma günü belirlenmesine çalışacaklarını söyledi. Burcu, “ Lefke Türk Spor Kulübü olarak Sn. Hasan Sertoğlu’nun “mahkemeye giderlerse tüzüğü çalıştırıp, sizi ihraç ederiz” tehditlerine rağmen adaleti sivil mahkeme nezdinde arayacağımızı ve bu konuda kararlı olduğumuzu defalarca ifade ettik. Nitekim bugün kulüp avukatı Mustafa Asena Yüksek İdare Mahkemesi’nde “YİM 101-2011” Nolu dosyayı kaydetmiştir. Birkaç gün içerisinde dava dosyası ile ilgili ilave düzenlemeler yapıp, duruşma günü belirlenmesi için çalışacağız” dedi.

 

FEDERASYON TUTANAKLARI VERMEDİ

 

Açıklamalarında avukatın talebi üzerine 30 Haziran 2011’de Futbol Federasyonu’na 150 Türk Lirası yatırarak, Disiplin kurulu ve Ceza Kurulu’nun tutanaklarını talep ettiklerini ifade eden Burcu, buna rağmen Futbol Federasyonu’nun söz konusu tutanakları vermekten kaçındığını söyledi.

 

KRİTERLER GELDİ

 

Bir süre önce Kıbrıs Futbol Federasyonu’na (KOP) yapılan ziyarette, yeni üye olacak takımların hangi kriterlere uyması gerektiği yönündeki kriterlerle ilgili tüzüğün İngilizceye çevrilip Lefke Türk Spor Kulübü’ne gönderildiğini ifade Lefke Türk Spor Kulübü Basın Sözcüsü Barış Burcu, 82 sayfadan oluşan tüzüğün babasının tedavisi için yurtdışında olan Kulüp Başkanı Yıltaç Mükellef’in yurda dönmesi ile birlikte incelenip, değerlendirileceğini söyledi.

Burcu, muhtemelen Temmuz ayı sonunda KOP ile 2’nci bir görüşme yapılabileceğini umduğunu sözlerine ekledi.

 

PROFESYONELLİK 4’ÜNCÜ LİG’DE BAŞLAR

 

KOP ile yapılan görüşmede profesyonelliğin 4’üncü ligde başladığının belirtildiğini ifade eden Burcu, kendilerine söylenenin KOP’a üye olacak yeni takımların en alt seviyeden başladığı şeklinde olduğunu söyledi.  Burcu, “KOP ile daha önce yaptığımız görüşmede KOP çatısı altında düzenlenen liglerin yapısı hakkında bilgi talep ettik. Bize profesyonellik sürecinin 4’üncü Lig seviyesinde başladığını, onun altında ise amatör yükselme ligleri ve Play Off’ların düzenlendiğini söylediler. Bizim hangi statüde KOP’a üye olabileceğimiz konusunda bize söylenen, “KOP’a üye olacak yeni takımların en alt seviyeden başladığını, hak edişe göre ise en üst seviyeye çıkma hakkına sahip olduğudur” dedi.

 

LEFKE 4’ÜNCÜ LİG’DEN BAŞLAYACAK

 

Burcu açıklamalarının devamında, KOP’un Lefke Türk Spor Kulübü’ne pozitif ayrıcalık yaparak,  Lefke’yi “Yarı Profesyonel” statüde olan 4’üncü Lig seviyesinden başlatabileceğine işaret ederek,  4’üncü Lig seviyesindeki takımların ortalama bütçelerin 450- 500 Bin Euro olduğuna dikkat çekti. “Bu rakam bizim bugünkü bütçemizi aşan bir rakamdır. Mali gücümüzü geliştirmek için çok sıkı bir çalışma içine gireceğiz” diyen Barış Burcu, 4’üncü Lig’de bazı takımların tümü profesyonel olan oyuncularla sahaya çıkma kapasitesinde olduklarından, KOP’un dengeli rekabetin bozulmasını önlemek için, ligde en fazla 2’si alt yapıdan, 2’si yabancı olmak üzere 4 profesyonel futbolcu oynatılabilmesi için önlem aldığını söyledi.

Burcu konu ile ilgili olarak sözlerinin sonunda ise Lefke Türk Spor Kulübü’nün hangi ligde oynayacağının önemi olmadığını ifade ederek, “Önemli olan hedeflerinin ne olduğudur. Hedef Kıbrıs Türk Gençliğini en üst seviyede temsil edebilecek işlere ve başarılara ulaşmaktır” şeklinde konuştu.

 

LEFKE’NİN KOP PROJESİ TOPLUMSAL BİR PROJEDİR

 

Lefke Türk Spor Kulübü Basın Sözcüsü Barış Burcu sözlerinin sonunda ise hedeflerine ulaşabilmek için ciddi bir planlama ve hazırlık içinde olduklarını ifade ederek, üye tabanlarını genişletme çabası içinde olacaklarını söyledi. Burcu, “İlk aşamada KOP projesinin sağlıklı yürütülebilmesi için ihtiyaç duyulan maddi ve manevi desteği sağlamak üzere üye tabanımızı genişletme ve tüm Kıbrıs’a hatta Londra ve Avustralya’ya yayma projelerimiz var. Lefke Türk Spor Kulübü’nün KOP’a üyelik projesi artık bölgesel bir proje olmaktan çıkmış, halkın ilgi ve desteği ile toplumsal bir proje haline gelmiştir” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 784 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler