1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Lefke YİM yolunda
Lefke YİM yolunda

Lefke YİM yolunda

Bir yandan Kıbrıs Futbol Federasyonu’na (KOP) üyelik uğraşı veren Lefke Türk Spor Kulübü, bir yandan da Yüksek İdare Mahkemesi’ne (YİM) başvuru ve yaşanan sorunu uluslararası arenaya taşıma uğraşı içerisinde. Ancak Yüksek İdare MahkemesiR

A+A-

 

Lefke Türk Spor Kulübü Yüksek İdare Mahkemesi’ne başvurmada kararlı

 

Lefke YİM yolunda

 

·        Lefke Türk Spor Kulübü Avukatı Mustafa Asena’nın federasyondan Disiplin Kurulu ve Ceza Kurulu kararlarını istediğini doğrulayan Federasyon Başkanı Hasan Sertoğlu, “Değerlendireceğiz” dedi

 

Bir yandan Kıbrıs Futbol Federasyonu’na (KOP) üyelik uğraşı veren Lefke Türk Spor Kulübü, bir yandan da Yüksek İdare Mahkemesi’ne (YİM) başvuru ve yaşanan sorunu uluslararası arenaya taşıma uğraşı içerisinde.

Ancak Yüksek İdare Mahkemesi’ne başvuru süreci Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’na (KTFF) takıldı.

Yüksek İdare Mahkemesi’ne başvuru için Avukat Mustafa Asena’ya yetki verdiklerini belirten Lefke Türk Spor Kulübü Asbaşkanı ve Basın Sözcüsü Erkut Öner, yurt dışından yeni geldiğini, Kulüp Başkanı İltaç Mükellef’in de babasının ameliyatı için dün Türkiye’ye gittiği, gelişmelerden haberdar olmadığını söyledi.

 

EVRAKLAR İSTENDİ

Yüksek İdare Mahkemesi’ne başvuru için görevlendirilen Lefke Türk Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Akaçalı ise, genel kurul kararı doğrultusunda Yüksek İdare Mahkemesi’ne başvuru için çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Akaçalı, “Avukatımız Mustafa Asena, gerekli evrakları tamamlamak amacıyla çalışıyor. KTFF’nin konu ile ilgili Disiplin Kurulu ve Ceza Kurulu kararlarının kendisine verilmesi amacıyla federasyon yetkililerine gerekli yazıları gönderdi. Yüksek İdare Mahkemesi’ne başvuru için evrakların kendisine verilmesini bekliyor” şeklinde konuştu.

 

FEDERASYON DEĞERLENDİRMEDE

KTFF’ye Disiplin Kurulu ve Ceza Kurulu kararlarını talep eden yazının ulaştığını doğrulayan KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu, “Konuyu değerlendireceğiz” dedi.

Sertoğlu, gerekli evrakların avukata verilip, verilmeyeceği veya ne zaman verileceği konusunda herhangi bir şey söylemek istemedi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 519 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler