1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LEFKE KAYNIYOR
LEFKE KAYNIYOR

LEFKE KAYNIYOR

Lefke Sosyal Sigortalar Dairesi'ndeki yolsuzluğun YENİDÜZEN'in manşetine yansıması sonucu Lefke kaynıyor… Müfettişler dairede, POLİS DEVREDE Lefke, Sosyal Sigortalar Dairesi'ndeki yolsuzluk haberi ile çalkalanıyor. YENİDÜZEN'in manşeti sonrasında

A+A-

 

 

Lefke Sosyal Sigortalar Dairesi'ndeki yolsuzluğun YENİDÜZEN'in manşetine yansıması sonucu Lefke kaynıyor…

Müfettişler dairede,
POLİS DEVREDE


Lefke, Sosyal Sigortalar Dairesi'ndeki yolsuzluk haberi ile çalkalanıyor.
YENİDÜZEN'in manşeti sonrasında dün polis ve Sayıştay'da devreye girdi, müfettişler gün boyunca Lefke'de inceleme yaptı, Çalışma Bakanlığı Müsteşarı da bizzat Lefke'ye giderek incelemelere katıldı.

Lefke Sosyal Sigortalar Dairesi'ne dün müfettişler gitti, Çalışma Bakanlığı dosyayı soruşturma için polise iletti ve Sayıştay'da devreye girdi. 3 personel soruşturma kapsamında zorunlu izne gönderildi.

Çalışma Bakanlığı Müsteşarı Nilgün Şefik, YENİDÜZEN'e konuştu: Primlerini kontrol için daireye giden bir yurttaşın dosyası incelenirken, mesele rastgele ortaya çıktı. Hasta raporu varmış gibi ödeme çıkarıldığı göründü.

Müsteşar: "Meselenin gizlenmesi kesinlikle söz konusu değil, sadece kendimize araştırma yapmak üzere zaman ayırdık. Şu anda 3 personelin ifadeleri alınıyor, izne gönderildi, bu suçlu oldukları anlamına gelmiyor, gerekli soruşturma için bundan sonra süreci polis, Sayıştay ve hukukçular takip edecek."

 

AYRINTILAR BUGÜN GAZETENİZ YENİDEN’DEBu haber toplam 2107 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler