1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Lefke İnandı ve Kazandı
Lefke İnandı ve Kazandı

Lefke İnandı ve Kazandı

Kısa süreli bir düşüş yaşadıktan sonra tekrar toparlanan Lefke’ye yine de Küçük Kaymaklı önünde şans verenlerin sayısı çok da fazla değildi. Maçın başından itibaren Lefke’nin Kaymaklı defansını yıpratmaya başladığı gözlemlendi. Kaymaklı̵

A+A-

 

 

Kısa süreli bir düşüş yaşadıktan sonra tekrar toparlanan Lefke’ye yine de Küçük Kaymaklı önünde şans verenlerin sayısı çok da fazla değildi.

Maçın başından itibaren Lefke’nin Kaymaklı defansını yıpratmaya başladığı gözlemlendi. Kaymaklı’nın hiç pozisyonu yokken Lefke’nin gollük pozisyonlar üretmesi maçın seyrini de ortaya koymuştu. Hem Cahit hem de Ersen kanatları iyi kullanınca doğal olarak pozisyon üreten taraf Lefke oldu.

Kaymaklı ise kanatlarını hiç kullanamadı. Bunun sebebi bana göre Kaymaklı’nın oyun kurgusundan kaynaklanıyordu.

Mehmet Bolkan hoca içeride oyuncularına nasıl taktik verdi bilmiyorum ama sahadaki görüntü tipik bir 3-5-2 görüntüsüydü.

Hoca’nın ilk yarının sonunda Coşkun’u niye oyundan aldığını anlamış değilim. Coşkun ilk yarı boyunca bu sistemde orta beşlinin en solundaki bir oyuncu ne yapması gerekiyorsa onu yaptı. Anlaşılan hocası yaklaşık 100 metrelik bu koridoru kullanma görevini ona vermişti. Coşkun defansif anlamda üzerine düşen görevi tam olarak yerine getirdi, hatta gollük bir topu da çizgiden çıkardı, ancak bu uzun koridoru ofansif olarak da kullanıp tek başına hücum organizasyonlarına katılmasını ondan beklemek ne kadar doğru olurdu bilemem.

İkinci yarının başlaması ile birlikte Küçük Kaymaklı’nın bu kanattan golü kalesinde görmesi yapılan değişikliğin doğruluğunu tartışılır kıldı. Yediği golden sonra Kaymaklı Lefke üzerine şuursuz bir şekilde gelirken orta alanda büyük boşluklar oluşturdu. Bu anlarda Lefke defansa gömülmeyi tercih etti. Halbuki rakibinin bu zaafiyetlerini değerlendirse fark çok daha önceden de açılabilirdi.

Salih Say’ın dönmesi takım’a çok olumlu yansıdı. Salih Say fizik kondüsyon yönünden tam olarak hazır olmasa da sadece futbol mentalitesi ile farkını fark ettirdi. Devre arasından sonra ancak fizik ve kondüsyon olarak arkadaşlarının seviyesine gelebileceğini düşünüyorum, zira takım arkadaşları sadece Salih’ten değil bu ligde mücadele eden hemen hemen tüm futbolculardan daha fazla bir güce ve kondüsyona sahiptirler.

Seyrettiğim hiç bir maçında Lefke takımının son dakikalarda oyundan düştüğüne tanık olmadım. Kasım’ın golcülüğü tartışılmaz ama Lefke dün takım olarak çok iyiydi. Orta alanda özellikle Feridun ve Arif Öztürk çok çalıştı. Salih oyal’ın da maç eksiği olmasına rağmen çok çalıştığını söylemek mümkün. Ben dün Lefke’yi izlerken zevk aldım. Lider’in kim olduğunu bilmeyen birisine sahadaki iki takımdan birinin lider olduğunu söylesek ve bu takımın hangisi olduğunu sorsak herhalde alacağımız cevap Lefke olurdu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1398 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler