1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LEFKE İLK MAÇTA GALİP: 3-0
LEFKE İLK MAÇTA GALİP: 3-0

LEFKE İLK MAÇTA GALİP: 3-0

Telsim Süper Lig kulüplerinden Lefke Türk Spor Kulübü ile Birinci Lig ekiplerinden Binatlı Yılmaz Spor Kulübü, dün yeni sezon öncesi hazırlıkları kapsamında bir hazırlık karşılaşması oynadı. İlk devresi 2-0 Lefke üstünlüğü ile tamamlanan karşılaşmanın iki

A+A-

 

 

Telsim Süper Lig ekiplerinden Lefke ile Birinci Lig ekiplerinden Binatlı hazırlık maçı çerçevesinde dün karşı karşıya geldi. Lefke sezon öncesi döneminin ilk hazırlık karşılaşmasında Ali Özbahar (2) ve Yakup Esmeraslan’ın kaydettiği gollerle karşılaşmayı 3-0 kazandı

 

 

Çilen Ulusoy

 

Telsim Süper Lig kulüplerinden Lefke Türk Spor Kulübü ile Birinci Lig ekiplerinden Binatlı Yılmaz Spor Kulübü, dün yeni sezon öncesi hazırlıkları kapsamında bir hazırlık karşılaşması oynadı. İlk devresi 2-0 Lefke üstünlüğü ile tamamlanan karşılaşmanın ikinci devresinde de Lefke bulduğu bir gol ile karşılaşmadan galip ayırldı.

 

GOLLER ALİ VE YAKUP’TAN

Binatlı’nın antrenman sahasında oynanan karşılaşmanın ilk devresinde geçtiğimiz sezonu Mormenekşe’de kiralık olarak geçiren Ali Özbahar, 16 ve 36’ıncı dakikalarda bulduğu gol ile takımını 2-0 öne geçidi. İkinci devrenin 76’ıncı dakikasında Lefke, Yakup Esmeraslan’ın kaydettiği golle farkı 3’e çıkararak karşılaşmadan 3-0 galip gelmeyi başardı.

 

LEFKE OLUMLU İZLENİM VERDİ

Lefke Türk Spor Kulübü son antrenmanlarda sıkça üstünde durduğu rakibi ileride basma ve oyun kurmasını engelleme mentalitesini bu karşılaşmada Binatlı karşısında uygulamaya çalıştı. Aynı zamanda adam adama savunma yerine alan savunmasını tercih eden bir oyun anlayışı sergiledi. Maç içerisinde Lefke geriden oyun kurma ve ayağa pas konusunda henüz beklenilen seviyeye ulaşmazken, bunların dışında ilk hazırlık karşılaşması olmasına rağmen olumlu izlenimler verdi.

 

FRİDAY GÖREV ALDI

Lefke karşısında 3-0 mağlup olan Binatlı, Lefke gibi oyun kurmakta zorlanırken, pas hataları ve ileriye top taşımakta sıkıntıları olduğu gözlemlendi. Her iki takım oyunun ikinci devresine oyuncu değişiklikleri yaparak, futbolculara şans tanıdı. Lefke’nin bir süredir antrenmanlara çıkardığı Friday, bu maçta görev yaparken, takıma oranla antrenman eksiği olduğu dikkat çekti. Libero oynayan oyuncu etkisiz bir performans gösterdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 512 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler