1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Lefke hedeflediği yere yakın…
Lefke hedeflediği yere yakın…

Lefke hedeflediği yere yakın…

Batı bölgesinin başarılı ekibi Lefke sezona sıkıntılı başladı. Yaz boyunca önce kupa maçında yaşanan olaylar daha sonra ise KOP’a başvuru süreci ile uğraşıp durdu. Bu sorunlara daha sonra bir de YİM meselesi eklendi. Oysaki bu süreçte futbolcuları

A+A-

 

Batı bölgesinin başarılı ekibi Lefke sezona sıkıntılı başladı. Yaz boyunca önce kupa maçında yaşanan olaylar daha sonra ise KOP’a başvuru süreci ile uğraşıp durdu. Bu sorunlara daha sonra bir de YİM meselesi eklendi.

Oysaki bu süreçte futbolcuların dinlenmeye yönetim ve teknik heyetin ise transfer ve kamp süreci ile ilgili çalışmalar yapması gerekiyordu. Tüm bu olumsuzlukların yanında sahanın bakıma alınması sorunlara adeta tuz biber ekti. Lefke ilk yarı boyunca idman yapmak için göçebe hayatı yaşadı. Hafta içi yapılan idmanlar her seferinde başka bir sahada yapıldı. Bu durum takımın performansını etkileyen faktörler arasında önemli bir yer tuttu.

Lefke 10 maçlık saha kapatma cezası almıştı. Teknik Direktör Mehmet Solkanat 10 maç Aziz Sakallı ise 3 maç cezalıydı.

Bu durum birçok kişi tarafından Lefke’nin bu yıl küme düşme nedeni olarak gösterildi.

Ciddi olumsuzluklarla lige başlayan Lefke 2010-2011 sezonunda hedefini ilk beş olarak belirledi.

İlk maçlar her zaman zor olur. Lefke’nin rakibi Türk Ocağı. Menekşe beyazlılar Sessay’ın dört dakikada attığı üç gol ile tam bir şok yaşadı. Lefke maçtan kopmadı Kasım, Cahit ve Ersen ile cevap verip lige en azından mağlup olmadan başladı

İkinci hafta Bağcıl karşısında Kasım Tağman hat-trick yaptı. Lefke zor geçmesi beklenen maçı üç farkla kazandı.

Lefke galibiyet serisini Gönyeli ve Düzkaya karşısında da sürdürdü. Lefke’nin başarısında Bwele Guy’ın önemli rolü vardı. Bwele Düzkaya maçından sonra özel izinle ülkesine gitti.

Lefke bu süreçten sonra ofansif ve defansif anlamda büyük sıkıntı yaşadı. Bwele’nin boşluğu bir türlü doldurulamadı.

Menekşe beyazlılar bundan sonraki beş haftalık dönemde 2 beraberlik 3 mağlubiyetle sadece 2 puan alabildi. Maç kazanamamanın yarattığı olumsuzluk Teknik heyet ve futbolcular üzerinde önemli bir baskı yarattı.

Lefke’nin imdadına Tatlısu yetişti. 10 kişi ile alınan farklı Tatlısu galibiyeti bir anda tüm kara bulutların takımın üzerinden kalkmasına neden oldu.

Cezası biten Mehmet Solkanat bitime üç hafta kala takımın başında ilk kez sahaya çıktı. Lefke maç boyunca üstün bir performans sergileyerek Küçük Kaymaklı’ya liderlik yolunda ağır bir darbe indirdi.

İlk yarının geride kaldığı ligde 13 maçta 5 galibiyet, 4 beraberlik ve 4 mağlubiyet alan menekşe beyazlılar hedeflediği noktadan uzakta kalmadı.

Lefke bu dönemde bazı maçlarda performans açısından hayal kırıklığı yaşatsa da genel anlamda segilediği mücadeleci ve göze hoş gelen futbolu ile farklı bir profil çizdi.

Salih Say’ın sakatlığı ilk yarının son iki maçına kadar devam etti. Salih’in yokluğunda Lefke özellikle son adam konusunda büyük sıkıntı yaşadı. Salih olmayınca Lefke savunmada hem kademe hem de oyun kurma problemleri yaşadı.

Göbekte Feridun genel anlamda başarılı bir performans çizdi defanstan çıkan toplarda hep ilk adres oldu. Topu tek oynadığı zaman takımına büyük katkı sağladı. Topla fazla oynama alışkanlığı bazen takımı yavaşlatıcı bir neden oldu. Bazen ise kritik top kayıpları yaptı takım kontra yedi.

Kenar oyuncular Cahit ve Ersen defansif anlamda başarılı işler yaptı. Ofansif anlamda inişli çıkışlı bir grafik çizerek aynı başarıyı gösteremediler.

Arif Öztürk enerjisi ve oyun zekâsı ile bir önceki yıl takımın en başarılı ismiydi. Arif ilk yarı boyunca bu görüntüsünden çok uzak bir performans sergiledi. Salih Oyal özel nedenlerden dolayı ciddi bir idman eksikliği yaşadı. Son haftalarda takımla birlikte düzenli idman yapmaya başladı. İkinci devre takıma daha çok katkı koyacak.

Kasım bu yıl çok yalnız. Mevcut kadroda ona destek verecek bir isim var. Aziz Sakallı. Aziz cezası ve yaşadığı sakatlıklar nedeni ile uzun bir süre forma giyemedi.

Lefke bu eksikliğin farkında. Bir önceki yılda Kasım ile uyumlu bir oyun sergileyen Koffi Lefke’de.

Celil Sağır ve Tazameta’yı da bu isime ekleyecek olursak bu olumsuzluk ortadan kalkmış olacak.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1143 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler