1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Lefke Gazi Lisesi kapanıyor mu?
Lefke Gazi Lisesi kapanıyor mu?

Lefke Gazi Lisesi kapanıyor mu?

Lefke Gazi Lisesi’nin devlet eliyle kapanma girişimi bölgede huzursuzluk yarattı. Eğitim Bakanı Kemal Dürüst’ün, okula öğrenci kaydı olacak sözlerine karşın, öğrencilerin Güzelyurt’taki Şht. Turgut Ortaokulu’na yönlendirildiği iddi

A+A-

 

 

Lefke Gazi Lisesi’nin devlet eliyle kapanma girişimi bölgede huzursuzluk yarattı. Eğitim Bakanı Kemal Dürüst’ün, okula öğrenci kaydı olacak sözlerine karşın, öğrencilerin Güzelyurt’taki Şht. Turgut Ortaokulu’na yönlendirildiği iddia ediliyor.

Bir dönem yine gündeme gelen Lefke Gazi Lisesi’ndeki öğrenci sıkıntısı bu yıl da oluştu. Bölge ilkokullarından yüzlerce öğrenci mezun olurken, çok az sayıda kişinin Lefke Gazi Lisesi’ne kayıt yaptırması, “Okul, devlet eliyle kapatılıyor mu” sorularını gündeme getirdi.


Örgüt başkanları Başbakanlığı bastı!

Atatürk Öğretmen Akademisi’nin kapatılması gündeme gelince, UBP örgüt başkanları geçtiğimiz gün yapılan Bakanlar Kurulu öncesi Başbakanlığa ani baskın düzenledi.

Başbakan İrsen Küçük ile görüşen örgüt başkanlarının Küçük’ten, “geri adım atmasını” istediği iddia edildi.

Küçük, uyarıları dikkate almış olacak ki Bakanlar Kurulu öncesi yumuşak bir açıklama yaptı.

UBP örgüt başkanlarının memlekette bu kadar olay olurken, neden buna karşı çıktıkları ise, “Kendi çocuklarını akademiye yerleştireceklerdi de o yüzden…” yorumlarını beraberinde getirdi.


“Ek mesai yoksa iş de yok!”

Lefkoşa Belediyesi de dün 1 Ağustos nedeniyle bayram yaptı. Sadece bazı birimler hizmet verdi. Hizmet vermesi gereken birimler arasında Temizlik Şubesi de vardı. Ancak şube çalışanlarının birçoğu, bayramlarda almaları gereken ek mesaiyi alamadıkları gerekçesiyle işe gelmedi.

Bunu duyan Başkan Cemal Bulutoğluları, duruma çok sinirlenmiş. Çalışanların iş başında olmadığını öğrenen Bulutoğluları’nın, işe gitmeyenleri işten çıkarmakla tehdit ettiği iddia edildi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1239 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler