1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. ‘Lefke bölgesi unutulmamalı’
‘Lefke bölgesi unutulmamalı’

‘Lefke bölgesi unutulmamalı’

KTTO, Lefke bölgesinde faaliyet gösteren üyeleri ile buluştu, bölgedeki sıkıntılar hakkında bilgi aldı

A+A-

 

Kıbrıs Türk Ticaret Odası yetkilileri, Lefke bölgesinde faaliyet gösteren üyeleri ile buluştu.
Lefke bölgesindeki iş insanları Lefke bölgesinin unutulduğundan yakındı.
Kıbrıs Türk Ticaret Odası, Başkan Fikri Toros ile Yönetim Kurulu üyelerinden Mustafa Genç, Mustafa Erk ve Aziz Limasollu’dan oluşan temsili bir heyetle geçtiğimiz gün Lefke bölgesinde faaliyet gösteren üyeleri ile biraraya geldi.
Lefke bölgesinde düzenlenen ziyaretler çerçevesinde ilk olarak Lefke Avrupa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Ali Yükselen ile görüşen KTTO Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri, LAÜ’nün özellikle son iki yıl içerisinde kaydettiği başarılar hakkında detaylı bilgi edinme fırsatını yakaladı.
Öğrenci sayısındaki artıştan dolayı üniversite çevresinde özellikle inşaat sektöründe gelişmeler yaşandığını kaydeden Yükselen, bunun yeterli olmadığını ticari işletmelerin de bölgeye yatırım yapmalarını ve özellikle sosyal tesislerin çeşitlendirilerek artırılması gerektiğine dikkati çekti.

Ekonomik sıkıntılar hakkında bilgi alındı
LAÜ’ye gerçekleştirilen ziyaret sonrasında Lefke Belediye Başkanı Sayın Aziz Kaya ile de görüşen KTTO Heyeti, Belediye’nin faaliyetleri ve Lefke bölgesinin içerisinde bulunduğu ekonomik sıkıntılar hakkında bilgi aldı.
Yaklaşık bir saat süren görüşme sonrasında heyet, Lefke Çarşısı’nda gezintiye çıkarak bölge esnafı ile birebir görüşme fırsatını yakaladı, bölgede faaliyet gösteren “Ağaçlı Kahve”de de bölge halkıyla biraraya gelen KTTO heyeti bölgede yaşayan vatandaşlarla da sohbet etti.Program çerçevesinde son olarak Lefke Belediyesi Citta Slow toplantı salonunda yaklaşık iki saat süren “KTTO Lefke Bölgesi Üyeleriyle Buluşma” toplantısı gerçekleştirildi. Yoğun katılımla gerçekleştirilen toplantıda KTTO’nun faaliyetleri hakkında bilgiler aktaran Başkan Toros, sözü bölgede faaliyet gösteren işletme sahiplerine bırakarak, iletilen sıkıntıları dinlendi ve karşılıklı değerlendirmelerde bulundu.


“Bu konuya duyarlı olunmalı”
Karşılıklı çözüm yollarının da konuşulduğu toplantıda KTTO Başkanı Fikri Toros, Lefke bölgesinde yaşanan sıkıntıların çözümü için ivedilikle çalışılması gerektiğini vurguladı ve Kıbrıs Türk Ticaret Odası olarak bunun takipçisi olacaklarını belirtti.
Yeni kurulacak hükümetin bu konuya duyarlı olması gerektiğinin altını çizen Toros, Lefke bölgesinin unutulmaması gerektiğine vurgu yaparak, sürdürülebilir çözümlerin uzak ihtimaller olmadığını da söyledi. YD

Bu haber toplam 1049 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler