1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LEFKE BİLGİ VERDİ
LEFKE BİLGİ VERDİ

LEFKE BİLGİ VERDİ

Lefke Türk Spor Kulübü basında son günlerde çıkan haberlerle ilgili olarak Asbaşkan ve Futbol Şube Sorumlusu Güner Mükellef imzası ile bir basın bildirisi yayınladı

A+A-

 

 

Lefke Türk Spor Kulübü yayınladığı bir basın bildirisi ile son günlerde spor kamuoyunda yaşanan gelişmeler hakkında bilgi verdi. Geçtiğimiz sezon takımı çalıştıran Mehmet Solkanat’ın ayrılışından takımın başına Mehmet Ali Özgürgün’ün getirilişine, Kemal Uçaner’in transferi ve kadroda bulunan futbolculara yapılan tekliflere kadar birçok konu hakkında açıklamaların yapıldığı bildiride, kulübün Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Dr. Erkut Öner tarafından yapılmayan açıklamaların Lefke’yi bağlamadığı belirtildi

 

Lefke Türk Spor Kulübü basında son günlerde çıkan haberlerle ilgili olarak Asbaşkan ve Futbol Şube Sorumlusu Güner Mükellef imzası ile bir basın bildirisi yayınladı. Geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen Lefke Türk Spor Kulübü Genel Kurulu’nda Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu olarak Dr. Erkut Öner’in göreve getirildiği, onun yapacağı açıklamalar dışında basında çıkan herhangi bir açıklamanın kulübü bağlamayacağı belirtildi.

Bildiride geçtiğimiz sezon takımı çalıştıran Mehmet Solkanat ile yapılan görüşmeler ve Solkanat ile anlaşmaya varılamaması, Mehmet Ali Özgürgün’ün takımın başına getiriliş süreci, transfer döneminde kadroda yer alan futbolcular ile ilgili olarak trasfer talepleri hakkında bilgiler verildi. Bildiri şöyle:

 

“ASILSIZ HABERLER ZARAR VERİYOR”

“Lefke Türk Spor Kulübü olarak, genelde spor kamuoyu ve özelde de taraftarımızın kulübümüzle ilgili gelişmelerden doğru bir şekilde bilgilendirilmesinde basınımızın önemini biliyoruz.  Basınımıza verdiğimiz önem kadar spor muhabirlerinin spor kamuoyuna servis etmek üzere haber arayışı çabalarına spor etiği çerçevesinde saygı duymakta ve elimizden geldiği kadar da yardımcı olmaya çalışmaktayız. Basınımız ile bu çerçevede daha sağlıklı ilişkilerin kurulmasını hedefleyen Lefke Türk Spor Kulübü, yönetim kurulu üyelerinden Sn. Dr. Erkut Öner’i de kulübün “Basın ve Halkla İlişkiler” sorumlusu olarak görevlendirmiştir. Kulübümüze ait gerçek gelişmelerin resmi olarak basınımıza Sn. Öner tarafından açıklanması, kulüp yönetiminin oybirliği ile aldığı bir karardır.  Buradan da anlaşılacağı gibi Sn. Öner tarafından yapılmayan kulübümüzle ilgili herhangi bir açıklama hiçbir şekilde kulübümüzü bağlamamaktadır. Ancak son zamanlarda biz yöneticilerin dahi basından öğrendiği kulübümüzle ilgili birçok yanlış haberin bazı basın kuruluşları tarafından gündeme taşınması görev anlayışımızla bağdaşmamakta ve Lefke Türk Spor Kulübü’ne en iyi şekilde hizmetimizi engellemektedir.  Özellikle transfer döneminde bulunduğumuz bu günlerde, gerek kulübümüz futbolcuları gerekse Teknik sorumlularımız ve yönetimimizin henüz daha tartışmadığı isimlerin kulübümüze transferi hakkında basınımızda çıkan asılsız haberler, kulübümüz dengelerine olduğu kadar ilgili sporcu ve kulüplerine de zarar vermektedir”

 

SOLKANAT, ÖZGÜRGÜN VE UÇANER

“Değerli basın mensupları, Lefke Türk Spor Kulübü Yönetim Kurulu tarafından gerçekleştirilen ilk toplantıda, öncelikle Takıma Teknik Direktör belirlenmesi ve o güne kadar eski kulüp yönetimine takımdan gitmek isteyen futbolcular konusu değerlendirilmiş ve kararlar alınmıştır. Bu toplantıda alınan kararlar:

Teknik Direktörlük için eski hocamız Sn. Mehmet Solkanat’la bir ön görüşme yapılması,

Takımdan gitmek isteyen futbolcular dahil, tüm A – Takım ve A – Takım’a aday futbolcularla bir ön görüşme yapılması.

Bu görüşmeler farklı tarihlerde gerçekleştirilmiştir. Gerçekleşen bu toplantılarda ele aldığımız konular ve vardığımız sonuçlar aşağıda detaylandırılmıştır.

Teknik Direktörlük için takımla ilgili görüşleri, hedefleri ve yönetimden talepleri ilk görüşmemizde hocamız Sn. Solkanat’tan alınmıştır. Daha sonra ise yaptığımız görüşmede hocamıza karşı teklifimiz iletilmiştir ve Sn. Solkanat’ın teklifimizle ilgili düşüncelerini birkaç gün içerisinde almak üzere görüşme sonlandırılmıştır. Ancak sonradan Sn. Mehmet Solkanat ile karşılıklı olarak ortaya koyduğumuz prensiplerimizde bir anlaşmaya varılamamıştır. Sn. Solkanat’ın bugüne kadar Lefke Türk Spor Kulübü’ne ve sporcularının bireysel gelişimlerine yaptığı yüksek katkılarından dolayı kendisine bu vesile ile bir kez daha teşekkür ediyoruz.

 

 Sn. Solkanat ile anlaşmaya varamamız nedeniyle başka bir Teknik Direktör adayı ile bir öngörüşme yapılmıştır. Bu görüşmenin değerlendirildiği Yönetim Kurulu toplantısında ise Sn. Mehmet Ali Özgürgün hocamızın Türk Ocağı ile sürdürdüğü görüşmelerin olumsuz olarak sonuçlanması nedeniyle Yönetim Kurulumuz Sn. Özgürgün ile bir ön görüşme yapılması  kararı almıştır. Bu karar üzerine yapmış olduğumuz görüşmeler çerçevesinde Kulübümüz Sn. Özgürgün ile anlaşmaya varmıştır.  Sn. Özgürgün’ün tavsiyeleri doğrultusunda ise sadece Yenicami futbolcusu Sn.Kemal Uçaner ile bir öngörüşme yapılmış, ancak Yenicami kulübü ile herhangi bir resmi görüşmemiz olmamıştır”

 

“ÖZERALP KONUSUNDA GELİŞME YOK”

“Kulübümüz futbolcusu Sn. Musa Şanlıer’in ise yönetim kurulu oluşmadan önce Çetinkaya Türk Spor Kulübü ile varılan anlaşma çerçevesinde Çetinkaya’ya transferi gerçekleşmiştir. Yine yönetim kurulu oluşmadan önce kalecimiz Sn. Mehmet Özeralp için Kaymaklı Spor Kulübü’nün sunduğu talep doğrultusunda karşı teklifimiz iletilmiş olup, bu futbolcumuzun transferi ile ilgili herhangi bir gelişme şu an itibarıyle olmamıştır.

 

SALİH SAY TRANSFERİ DONDURULDU

Kulübümüz futbolcuları Sn. Salih Say, Cahit Solkanat,  Ali Özbahar , Sn. İrfan Özbay için talep gelmiştir. Bu futbolcularımızdan Salih Say için teklifimiz iletilmiş ancak karşı teklif iletmemiş olması ve Teknik Direktörümüz Sn. Özgürgün’ün Salih Say’da ısrar etmesi nedeniyle şu an transferi dondurulmuştur.  İrfan Özbay için ise teklifimiz iletilmiş olup şu an itibarıyle herhangi bir gelişme olmamıştır. 

Basın mensuplarımıza duyurulur ve Lefke Türk Spor Kulübü olarak spor basınımızla paylaşabileceğimiz nice güzel ve doğru haberlerin ortaya çıkacağı 2012–2013 Futbol sezonunda tüm rakiplerimize başarılar dileriz.

 “Tüm rakiplerimiz yönetimleriyle, teknik heyetleriyle, sporcu ve taraftarlarıyla ayrıca Futbol Federasyonunun başta başkanı olmak üzere tüm çalışanları, tüm hakemlerimiz ve basın çalışanlarımız saygıyı ve anlayışı hak ediyor”                                                             

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 587 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler