1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LEFKE BELEDİYESİ'NE İKİNCİ HACİZ
LEFKE BELEDİYESİNE İKİNCİ HACİZ

LEFKE BELEDİYESİ'NE İKİNCİ HACİZ

Lefke Belediyesi’ne İKİNCİ HACİZ Lefke Belediyesi çalışanlarının örgütlü bulunduğu Belediye Emekçileri Sendikası’nın ‘mahkeme hükümlü’ alacağı için Lefke Belediyesi’ne yeniden haciz kondu. Dosyalanan haciz kararında beledi

A+A-

 

 

 

 

Lefke Belediyesi çalışanlarının örgütlü bulunduğu Belediye Emekçileri Sendikası’nın ‘mahkeme hükümlü’ alacağı için Lefke Belediyesi’ne yeniden haciz kondu. Dosyalanan haciz kararında belediyenin başkanının JB 924 plaka nolu aracından da söz edildi ve belediye menkullerinin satılıp hükümlü alacaklarının ödenmesi istendi.   

 

 

ÇALIŞAN KESİNTİLERİ SENDİKAYA VERİLMEDİ…

Belediye Emekçileri Sendikası üye Lefke Belediyesi çalışanlarının maaş ve ücretlerinden kesilip adı geçen sendikaya ödenmeyen aidatların tahsili amacıyla Lefke Belediyesi aleyhine sendika tarafından Lefke’deki Güzelyurt Kaza Mahkemesi’nde 112/2010 sayılı dava dosyalanmıştı.

 

FAİZLERİYLE BİRLİKTE: 223 BİN 661 TL…

Mahkeme 22 Nisan 2011 tarihinde Lefke Belediyesi aleyhine 187.093.13 TL meblağ, bu meblağ üzerinden 22 Nisan 2011 tarihinden tamamen tediye tarihine kadar yıllık % 14 faiz ve 2 bin 609 TL masrafı + % 14 faiz ve % 16 KDV için hüküm verdi.  Söz konusu hükümlü borç ve masraflar 12 Temmuz 2011 tarihi itibarıyla 223.661.03 TL’ye (223 bin 661 TL’ye) yükseldi.

 

MAHKEME KARAR VERDİ…

Düne kadar gerekli ödeme yapılmaması üzerine dün Lefke Belediyesi aleyhine menkul haciz müzakeresi dosyalandı. Dosyalanan haciz dosyasına ekli yemin varakasında davalı yükümlü borçlu belediyenin başkanının JB 924 plaka nolu aracından da söz edildi ve belediye menkullerinin satılıp hükümlü alacaklarının ödenmesi istendi. 

 

BOZAT: ZAFER BENİ ARADI…

Bozat “Lefke Belediye Başkanı Mehmet Zafer beni telefonla arayarak davayı geri çekmemi istedi. Böyle bir şey mümkün mü? Artık haciz kararı dosyalandı. Biz söylemlerimizin arkasındayız, haklarımızın peşindeyiz. Hukuk da bu hakları kazanmada bir yöntemdir” diye konuştu.

 

Haberin ayrıntıları bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 976 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler