1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LEFKE BELEDİYESİ’NE HACİZ!
LEFKE BELEDİYESİ’NE HACİZ!

LEFKE BELEDİYESİ’NE HACİZ!

Bir yıl önce emekliye ayrılan ve kıdem tazminatını halen alamayan belediye çalışanı Suzan Biçmen’in, Lefke Belediyesi aleyhine açmış olduğu dava sonuçlandı. Sonuçlanan dava ile Lefke Belediyesi’nin menkullerine icra getirilmesi ve Suzan Biçmen

A+A-

 

 

Bir yıl önce emekliye ayrılan ve kıdem tazminatını halen alamayan belediye çalışanı Suzan Biçmen’in, Lefke Belediyesi aleyhine açmış olduğu dava sonuçlandı. Sonuçlanan dava ile Lefke Belediyesi’nin menkullerine icra getirilmesi ve Suzan Biçmen’in alacağı olan 36.964.19 TL ödenmesi yönünde karar verildi. Mahkeme ayrıca, Lefke Belediyesi’nin Suzan Biçmen’e 1 Aralık 2011 tarihinden tamamen tediye tarihine kadar % 14 faiz ve dava masraflarının ödenmesini de verdiği karara ekledi.

 

 


 

 

ZAFER: “HACİZ KONUSUNDA BİR BİLGİM YOK”

 

Suzan Biçmen’in bir yıldır ödenmeyen kıdem tazminatı konusunda mahkeme sürecinin sürdüğünü belirten Lefke Belediye Başkanı Mehmet Zafer, haciz konusunda bir bilgisinin bulunmadığını belirtti. Bahsi geçen dava sürecinde mahkemenin, borçların ödenmesi yönünde kendilerine süre tanıdığını belirten Zafer, borçların ödenmesi konusunda borçlanmaya gitme çalışmaları sürdürdüklerini açıkladı

 

 


 

 

SUZAN BİÇMEN: “CTP’DEN SONRAKİ YÖNETİM, HİÇBİR YATIRIMDA BULUNMADI”

 

On iki yıldır “Kreş Sorumlusu” olarak görev yaptığını ve geçtiğimiz yıl görevinden emekli olma kararı aldığını açıklayan Suzan Biçmen, Lefke Belediye Başkanı Mehmet Zafer ve yönetiminin kendisine bir yıldır kıdem tazminatını vermediği gerekçesi ile mahkeme yoluna gittiğini belirtti. Lefke Belediyesi yönetiminin CTP – BG sonrasında, çalışanlarının yatırımlarını neredeyse hiç yatırmadığını açıklayan Biçmen, görevinden ayrılmasındaki en önemli gerekçe olarak ise Başkan Mehmet Zafer’in kendisine kabul edilemez tavırlar sergilemesi olduğunun altını çizdi.

 


 

AVUKAT VEHİT NEKİPZADE: “ER YA DA GEÇ BU TAZMİNAT ÖDENECEKTİR”

 

Suzan Biçmen’in kıdem tazminatı ile ilgili davanın, verilen sürelerin de aşılması nedeniyle dün dosyalandığını belirten Avukat Vehit Nekipzade, icra sürecinin resmen başlatıldığının altını çizdi. İcra sürecinin taşınabilir mallar ile ilgili başlatıldığına değinen Nekipzade, bu konuda mahkemenin yorumunun da etkili olacağına değindi. Kamu hizmetinde olan araçların, yasalar gereği haciz edilmesinin engellendiğini belirten Nekipzade, davada sözü geçen makam aracının kamu hizmetinde mi, yoksa bizzat Mehmet Zafer için mi kullanıldığı konusunun mahkemenin yorumuna kaldığını belirtti. Aleyhlerine bir karar alınması halinde, bu kez taşınmaz mallar için bir icra süreci başlatacaklarının altını çizen Nekipzade, Lefke Belediye Başkanı Mehmet Zafer’in er ya da geç bu tazminatı ödemek zorunda kalacağının altını çizdi.

 

 

HABERİN AYRINTILARI BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1120 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler