1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'LEFKE BELEDİYESİ DE ZORDA'
LEFKE BELEDİYESİ DE ZORDA

'LEFKE BELEDİYESİ DE ZORDA'

CTP/BG Gazimağusa milletvekili Sonay Adem, Lefke Belediyesine ait çeklerin de geri dönmeye başladığını söyleyerek, ardı ardına belediyelerin batmasına seyirci kalınmamasını istedi.

A+A-

 

 

CTP/BG Gazimağusa milletvekili Sonay Adem Meclis Genel Kurulu toplantısında, “Hükümetin anlayışı ve yerel yönetimlere bakışı” başlıklı gündem dışı konuşmasında, Lefke Belediyesine ait çeklerin de geri dönmeye başladığını söyleyerek, ardı ardına belediyelerin batmasına seyirci kalınmamasını istedi.

“Ülkede, yargıda reform da anaysa değişikliğinden geçtiğinden, vesayetçi Anayasadan kurtulmak zorunluluktur” diyen Adem, anayasada gerekli değişiklikler yapılmadan ülkede yargı reformu dahil belirli yasal düzenlemeler yapılamayacağını kaydetti.

Sonay Adem, tedbirler alınırken, bazı kişilerin görevine son verilmesinin önemini vurgulayarak, LTB ile ilgili Sayıştay raporunda yalnızca borçlanmaların yer aldığını, borçlanılan paraların nereye harcandığının kapsamlı denetimle ortaya çıkacağını söyledi.

Adem, ilgili belediye başkanının yasa değişikliği yapılarak görevden alınmasının doğru bir tavır olacağına işaret ederek, Meclis’in gerekli girişim yapması gerektiğin, kaydetti.

Sonay Adem, tüm siyasilerin banka hesaplarına girilip gerekli denetimlerin yapılabileceği bir ortamın yaratılması gerektiğine işaret ederek, bu amaçla gerekmesi halinde gerekli yasal düzenlemelerin yapılacağını kaydetti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 652 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler