1. HABERLER

  2. LAÜ’de basketbol eğitilecek
LAÜ’de basketbol eğitilecek

LAÜ’de basketbol eğitilecek

LAÜ Basketbol Kulübüne ve ülke sporuna yeni sporcu adayları yetiştirmek için Basketbol Okulu kurdu

A+A-

 

Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Basketbol Kulübüne ve ülke sporuna yeni sporcu adayları yetiştirmek için Basketbol Okulu kurdu. LAÜ Spor Kulübü bünyesinde kurulan Basketbol Okulu kâr amacı gütmeyen, başta geleceğin fidanları çocuklar olmak üzere, bölge halkına sporu sevdirmek ve KKTC sporuna yeni, paylaşımı bilen, sağlıklı yaşamayı seven ve disiplinli bireylerin kazandırılması amacıyla kuruldu.
Baş antrenör Çağdaş İlgöz ve Basketbol Okulu Yöneticisi İbrahim Bay tarafından haftanın belirli günlerinde çalıştırılan küçük ve büyük sporcular, teknik çalışma, hız, teknik atış, doğru tutma, sıçrama ve blok gibi basketbolun esas kuralları hakkında bilgi ediniyorlar.
Basketbol Okulu’nun açılması konusunda bilgi veren Bay, amaçlarının ülke sporuna hizmet verebilecek yetenekli, disiplinli, paylaşımı ve sağlıklı yaşamı ön planda tutan yeni sporcular yetiştirmek olduğunu söyledi. Bay, bu yıl ilk kez KKTC Büyük Erkekler Basketbol Ligi’nde mücadele eden LAÜ Basketbol Kulübü’nün gelecekte büyük başarılara imza atması için, böyle bir yapılanmanın içine girdiklerini belirtti.
Basketbol Okulu’nda ilkokul ve üstü çocuklar LAÜ Dr. Fazıl Küçük Spor Tesisleri’nde Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri saat 15:00’te antrenman yaparken, büyükler ise haftada beş gün 17:00 saatlerinde baş antrenör Çağdaş İlgöz eşliğinde antrenmanlarını sürdürüyorlar.

Bu haber toplam 790 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler