1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LARNAKALILAR HASRET GİDERDİ
LARNAKALILAR HASRET GİDERDİ

LARNAKALILAR HASRET GİDERDİ

44. Geleneksel İskele Festivali, İskele Belediyesi ile Larnakalılar Derneği işbirliğinde gerçekleşen “Larnakalılar Gecesi’ne” ev sahipliği yaptı.

A+A-

 

 

44. Geleneksel İskele Festivali, İskele Belediyesi ile Larnakalılar Derneği işbirliğinde gerçekleşen “Larnakalılar Gecesi’ne” ev sahipliği yaptı. Kuzey Kıbrıs’ın değişik yerleşim yerlerinden gelen Larnakalıları buluşturan gecede duygusal anlar yaşanırken eski günler de yad edildi. Çok güzel bir atmosferde gerçekleşen buluşmada, Larnakalıların duygu yüklü kucaklaşmaları ve hasret gidermeleri görülmeye değerdi.

Etkinlik kapsamında, Larnaka’dan Esintiler fotoğraf sergisi de düzenlendi. Larnaka mutfağının vazgeçilmezi nohutlu pilavın ve Aşıkali’nin meşhur acuvalı tatlısının ikram edildiği gece, Larnakanın yerel gruplarından Kurşiniler konseri ile başlayarak Grup Next Day konseri ile devam etti. Hüseyin Kral’ın sunuculuk yaptığı etkinlik, Larnakalılar Derneği tarafından geçmişte Larnaka’ya hizmet etmiş bazı futbolculara plaket takdim edilmesi ile sürdü. Yaşama veda etmiş futbolcuların plaketlerinin ailelerine verilmesi sırasında büyük duygu seli yaşandı.

Buluşmada ilk sözü alan Larnakalılar Derneği Başkanı Göksel Saydam derneğin yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgi vererek, amaçlarını adanın dört bir tarafına yayılan Lankalıları bir araya getirmek olduğunu söyledi.

Son sözü alan İskele Belediye Başkanı Halil İbrahim Orun ise, Larnakalıları İskele’de buluşturmaktan ve sosyal yaşamdaki bağlarını güçlendirmekten kurum olarak onur duyduklarını söyledi. Geleneksel İskele Festivali’nin Larnaka’daki sosyal yaşamın vazgeçilmezi olduğuna işaret eden Başkan Orun, köklü bir geleneği büyük bir heyecanla sürdürdüklerine vurgu yaptı. Festival dolayısı ile Larnaka ateşinin ve sevgisinin sönmediğini ifade eden Başkan Orun, tüm katılımcılara geceye iştiraklerinden dolayı teşekkür etti.

Gecenin sonunda, İskele Belediye Başkanı Halil İbrahim Orun tarafından Larnakalılar Derneği’ne ve geceye katkı koyanlara katkı plaketi takdim edildi.

 

        

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 690 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler